•  

Rannavalve hooaeg Tallinnas algab tänavu varem (19.05.2014 14:48)

Autor: Raepress

 

Punavalgetes vormides G4Si rannavalvurid valvad Pirita ja Pikakari rannas juba alates 23. maist. Stroomi, Kakumäe ja Harku järve rannas alustab rannavalve 1.  juunil.

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul algab rahvusvahelise ökomärgisega „Sinilipp“ tunnustatud Pirita ja Pikakari rannas rannavalve hooaeg juba reedel, 23. mail. Teistes Tallinna avalikes randades alustab rannavalve 1. juunil ja rannavalve hooaeg kestab 31. augustini. G4Si vetelpäästjad on suplejate ohutuse järele valvamas tööpäeviti kella 9-20 ning laupäeviti ja pühapäeviti kella 9-21. „Ka käesoleval aastal jätkatakse supluskohtades  lastele erksavärviliste käepaelte jagamist, kuhu lapsevanemad saavad kirjutada oma telefoninumbri, mis võimaldab lapsi hõlpsamini vanemate juurde tagasi juhatada,“ lisas Sarapuu.

Kokku on tänavu pealinna randades ametis 40 rannavalve töötajat. Pirital on tippajal vahetuses seitse, Stroomil kuus, Kakumäel, Pikakaril ja Harkus kaks rannavalvurit. Tallinn hoiatab, et vaatamata lõõskavale päikesele on veetemperatuurid Tallinna randades jätkuvalt külmad ning sobivad vaid karastunud suplejatele. Enne vette minekut tuleks kindlasti veenduda, et veeolud soosivad suplust. Kõige operatiivsemat rannainfot G4Si valves olevate randade kohta leiab veebilehelt www.g4s.ee.  G4Si rannainfo lehel uuendatakse ilmastiku ja rannaolude andmeid neli korda päevas. Samuti edastavad G4Si rannainfot ka suuremad ilma- ja uudisteportaalid.

Rannas annavad infot veeolude kohta rannavalve tornides lehvivad signaallipud ja infotablood, mis näitavad õhu- ning veetemperatuuri. Punane lipp heisatakse randa, kui suplemine on ohtlik kõigile. Veetemperatuur on sel juhul alla 16ºC, võib puhuda tugev tuul ja lained on kõrged. Samuti heisatakse punane lipp keskkonnareostuse või mõne muu ohu puhul.

Kollane lipp teatab, et suplemine on ohtlik lastele, eakatele ja kehvadele ujujatele, kuna veetemperatuur 16 - 18ºC vahel ja ilmastikutingimused on muutlikud.

Rannas lehviv roheline lipp märgib, et veetemperatuur on üle 18ºC, ilmastikutingimused head ja suplemine on kõigile ohutu.

Mullu pöörduti Tallinna ujumiskohtades G4Si rannavalve meedikute poole 266 korral, enamasti vajati abi seoses marrastuste ja lõikehaavadega. Uppumisohust päästeti 4 oma ujumisvõimeid ülehinnanud suplejat.G4S on Eesti staažikaim rannavalveteenust pakkuv ettevõte, osutades rannavalveteenust alates 1998. aastast.

 

Suplushooaja alguseks on vajalik kindlasti meelde tuletada alljärgnevad põhitõed:

1.      ära jäta lapsi randa järelevalveta

2.      ära mine ujuma joobes olekus

3.      uju tähistatud ja valvatud ujumispiirkonnas

4.      tundes väsimust, tule kohe veest välja

5.      järgi kõiki vetelpäästjate korraldusi

6.      enne vette minekut veendu enda ja oma grupi liikmete ujumisoskuses

7.    vali veeskäimiseks ohutu koht, ära hüppa vette tundmatus kohas.

Eelmised artiklid:

Sotsiaalmeedias levib äikesepaanika (14.05.2014) Sotsiaalmeedias levib hoogsalt hoiatus eluohtliku äikese kohta, mis saabuvat meile 19. mai öösel ja mis lisaks tugevale tuulele ja rahehoogudele ei välistavat ka tornaado teket.

Öökülmahoiatus (14.05.2014)

Kauaoodatud suvesoe saabub nädala lõpus (13.05.2014) Foto: Leili Valdmets Vilu ja vihmane ilm hakkab taanduma ja juba pühapäeval on oodata üle 20 kraadi ulatuvaid temperatuure. Tõsi küll, pühapäevane palavus saabub lõuna poolt koos hoovihmade ja äikeseohuga ja rannikulähedastel aladel ei pruugi üle 15 kraadi sooja tullagi. Neljapäevast laupäevani on aga kõrgrõhkkonna toel kuivad, kuid öökülmaohuga ilmad.

Maijooksu ilmaennustusvõistlus (12.05.2014) Foto: Liisu Tool Laupäeval, 17. mail toimub SEB 17. Maijooks. Ürituse õnnestumisel on tähtis osa selle päeva ilmal ja selle päeva temperatuuri õigesti ennustades on võimalik võita  piletid TallinnStar Weekendile 27. juunil ning Halensi suur vihmavari.

Pea pilvedes? Ja miks ka mitte! (09.05.2014) Irisatsioon läätspilvedega. Pildistatud 7.mail kell 17.26 Kiviõlis Foto: Merle Poll Taevast tasub jälgida ikka ja seda kindlasti ka täna, sest oodata on äikest ja seega lootus näha tavalisest dramaatilisemaid pilvevorme.. Pealelõunasel ajal näitas radaripilt äikesevõimalust Läänemaal (oranžid ja punased alad vihmapilvede keskel). Kindlasti tasub käepärast hoida ka fotokaamera või pildistav telefon, sest Pilvejaht tuleb ka tänavu!

Üleujutusohuga piirkondadest valmisid kaardid (03.05.2014) Keskkonnaministeeriumil valmisid põhjalikud kaardid, mis näitavad teatud piirkondade veetasemete tõenäolist tõusu, mis on abiks näiteks eluaseme ostul. Üleujutus on looduslik nähtus, mis võib tekitada majanduslikku kahju, ohustada inimeste tervist, kahjustada kultuuripärandit ja keskkonda. Üleujutusi ei ole tihtipeale võimalik täielikult ära hoida, kuid kahjude vähendamiseks on võimalik kasutusele võtta abinõud.

Hüljatuna tunduvad looma- ja linnupojad ei vaja inimeste abi (30.04.2014) Mis juhtus? Mitu päeva tagasi nägin pesal istuvat luike, kes on samas kohas pesitsenud juba mitu aastat ja tundsin vana tuttava nägemisest rõõmu. Täna oli pesa tühi, vanalinde ei kusagil ja pesast tükk maad eemal kivide vahel lebas maas üksik luigemuna. Eriti ei usu, et rebane sellises kohas rüüstamas käis. Kas tõesti tõusis mõne inimese käsi kurja tegema? 26.04 Foto: Leili Valdmets Keskkonnaamet paneb inimestele südamele, et looduses kohatud abituna tunduvad looma- ja linnupojad on vaid näiliselt üksi ning enamasti on nende vanemad inimese poolt ajutiselt eemale peletatud.

Kuni reedeni saab osaleda loodusviktoriinil (23.04.2014) Teie ees on 24 loodusküsimust, mille õigete vastuste leidmiseks on vaja nii teadmisi kui ka nutikust, kannatlikust ja ehk isegi õnne. Pingutada tasub, sest kõik küsimused õigesti vastanute vahel loosib Overall välja hõbedase Canoni fotoka PowerShot A3500 IS. Kindlasti leitakse toredaid üllatusi ka lohutusauhindade loosikasti.

Eestis nähti täna haruldasi läätspilvi (18.04.2014) Pandivere kõrgustiku lähedalt asuvast Simunast saatis Eesti tingimustes haruldased fotod läätspilvedest Janek Pärn. Neile sarnaseid  ja veelgi võimsamaid läätse- või kettakujulisi (vahel ka ufo-pilvedeks kutsutud) Altocumulus lenitculariseid võib tavapäraselt näha suurte mäheahelike kohal, meie lageda maa taevas jäävad nad tagasihoidlikumateks.

Uus veebi- ja nutirakendus kalandushuvilistele (17.04.2014) Kalanduse teabekeskuse tellimusel on valminud rakendus, mis näitab kalapüügipiiranguid.

Eeskujulik pühadeilm (16.04.2014) Foto: Leili Valdmets Prognoosmudelid on saabuva nädalavahetuse osas  üsna ühtselt meelestatud, et ilm tuleb päikeseline, vaikne ja soe. Põhjuse sellist ideaalilähedast ilma loota annavad lähipäevil läänest itta kulgevad kõrgrõhkkonnad.

Nädalavahetusel on lihavõtte linnuvaatluspäevad (16.04.2014) Eesti Ornitoloogiaühingu pressiteade.

Tänasest algab regulaarne ilmaennustusmäng (15.04.2014) Alates tänasest käivitab ilm.ee regulaarse igareedese ilmaennustusmängu.

See tähenduslik aprillikuine täiskuu (13.04.2014) Kuu 12.04.2014.a. Foto: Kalmer Saar   Kuu on praegu kasvamas ja täis saab ta 15. aprillil. Selle järgi saab paika panna ka lihavõtted – nimelt on need liikuvad pühad esimesel pühapäeval peale esimest täiskuud peale kevadist pööripäeva.

Äikesevaatlejaks saab registreeruda 10. aprillini (02.04.2014)   Kuna seni on Eesti Äikesevaatlejate Võrgu 2014. aasta vaatlustega liitunud suhteliselt vähe uusi huvilisi, on vaatlejaks registreerumise tähtaega pikendatud kuni 10. aprillini.

Täna on äikesehõnguline päev (01.04.2014) 1. aprillil on lisaks lumesajule ja lumekruupidele ka pisike äikesevõimalus, sest ilmaolud on selleks üsna soodsad.

Lund ja päikest (31.03.2014) Kuigi Eesti pole kuigi suur riik, võib ilm olla paiguti väga erinev.

Ilmatargad ennustavad jahedat aprilli (27.03.2014) Kolme Kagu-Eesti ilmatarga ennustused ei luba sooja aprilli.

Huvitavaid äikesenähtusi aastal 2013 (25.03.2014)   Eesti äikesevaatlejate Võrgu veebilehel olevast kokkuvõttest võib muuhulgas lugeda, et ohtlikest nähtustest märkasid vaatlejad mullu kõige enam rahet ja pagituuli, mille kohta tuli vastavalt 84 ja 75 teadet. Järgnevalt on ära toodud mõned huvitavamad ohtlike äikesenähtuste ja nende kahjustuste kirjeldused möödunud suvest.

Kena kevadet! (20.03.2014) Selle talve viimane Päike läbi vesinik-alfa kitsasriba filtri. 20. märts 2014 kell 12:31 Foto: Martin Vällik

Loodusvaatluste kampaania kutsub teistele liikidele lisaks märkama ka jäneseid ja siile (20.03.2014) Tänavune loodusvaatluste kampaania kutsub märkama tavalisemaid ja veidi haruldasemaid liike meie looduses, et nende levikut täpsustada.

Eesti Äikesevaatlejate Võrk otsib uusi vaatlejaid (18.03.2014)

Heitlikud teeolud (14.03.2014) Maanteeamet hoiataba tugeva tuule ning saju eest.

Hull ilm tulekul (14.03.2014) Ilmateenistus prognoosib eelolevaks ööks lõunakaare tuult 5-11 m/s, hommikul saartel edelatuult puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on -1..+2°C. Homme päeval on oodata  lörtsi ja vihma, õhtul kohati ka lund. Sadu on mitmel pool tugev. Päeval pöördub tuul põhja ja loodesse ning tugevneb 8-13, rannikul 12-17, saartel puhanguti 23 m/s.  Puhanguid võib ka 25 m/s olla, prognoosarvutuste kohaselt 50-75%-lise tõenäosusega. Saaremaal ja Hiiumaal vastu Läänemerd pole välistatud ka puhangud 28 m/sÕhutemperatuur on +1..+4°C.

Algab jäälinnu joonistusvõistlus (10.03.2014) Eesti Ornitoloogiaühing kuulutab välja jäälinnu teemalise joonistusvõistluse.

PPA: jääl liikumist piiratakse (07.03.2014) Seoses soojade ilmadega piiratakse veekogude jääl liikumist.

Keskkonnaamet: Kõik looma- ja linnupojad ei vaja abi (05.03.2014) Keskkonnaamet tuletab meelde, et kõik abituna näivad loomapojad ei vaja inimese abi ning enamikel juhtudel võib inimese sekkumine pigem kahju kui kasu tuua.

Ilm Eesti Vabariigi aastapäeval (21.02.2014) 24. veebruaril on oodata vahelduva pilvisusega sajuta ilma, sooja võib tulla kuni +7ºC.

Tänavune jääteede hooaeg on lõppenud (20.02.2014) Maanteeameti pressiteade: Seoses soojade ilmadega otsustas Maanteeamet, et sel talvel riiklikke jääteid enam ei avata ning vabanenud raha suunatakse maanteede remondiks.

Vaata, kus saab suusatada! (14.02.2014) Kuigi nädalavahetusel toimuma pidanud 43. Tartu suusamaraton jääb kehvade lumeolude tõttu ära, leidub Eestis siiski radu, kus on võimalik nädalavahetusel suusatada.

Nädalavahetusel näkkab kala (13.02.2014) Kuldkalal osalejaid peaks rõõmustama lubatav hea kalavõtuaeg nädalavahetusel.

El Niño Eestit ei mõjuta (13.02.2014) Kliimat Euroopas El Niño ei mõjuta, sest oleme Atlandi ookeani ja Siberi mõjualas.

Teeolud 12.02 kell 16.00 (12.02.2014) Õhtustel ja öistel teedel on jäiteoht!

Ilmapiltide lisamine ilm.ee galeriisse (11.02.2014) Oodatud on pildid üle kogu maailma, palume autoril teha eelvalik oma piltidest.

43. Tartu Maraton jääb ära (10.02.2014) Tartu Maratoni ettevalmistuste ajaks (10.-14.02) pole kahjuks külma- ja lumeabi loota.

Teeolud 09.12 kell 16.00 (09.02.2014) Temperatuuride langedes püsib teedel jäite ja libeduse oht.

Teeolud 08.12 kell 21.30 (08.02.2014) Lõuna- ja Edela-Eesti teedel võib esineda libedust.

Teeolud 07.02 kell 16.00 (07.02.2014) Sõiduolud suurematel riigimaanteedel on head, kuid kohati piirab nähtavust udu.

Venemaa külm kõrgrõhuala laiub Skandinaaviast Lääne-Siberini (30.01.2014) Foto: Reet Sepp Venemaa külm kõrgrõhuala ulatub Skandinaaviast Lääne-Siberini ja Koola poolsaarelt Kaukasuse mäestikuni. Antitsükloni keskpaik asub Vladimiri oblasti kohal ja õhurõhk on seal väga kõrge, 1050-1053 hPa.

Joad on lühikese ajaga jääkasukad selga saanud (29.01.2014) Kuninglik veemäng Jägala juga 27.01.2014 Foto: Jüri Voit Talve haripunkt on käes ja joad kasvatavad omale uhkeid jääpurikatest kasukaid. Mõned pildid jaanuarikuisest Jägala joast, mis on kümne päevaga tundmatuseni muutunud. Lisaks fotosid aastatest 2008-2013:


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam