•  

Külmad ja selged ilmad toovad huvitavaid valgusnähtusi (23.02.2011 15:45)

Miraaž
Hiiumaa - Rohuküla jääteel 20.02.2011. Umbes 5 km kaugusel rannast tekkis nagu 2 silmapiiri, mille vahelt paistis läbi Päike, põõsad ja puud venisid pikaks vastu ülemist silmapiiri. Külma merel -19 kraadi, rannas -13 kraadi
Foto: Ivo Aksli

Tänu veebruarikuu külmadele ja selgetele ilmadele on taevas näha olnud mitmeid huvitavaid valgusmänge. Optiliste nähtuste fotokonkursi galeriisse on saabunud pilte halodest ja taradest ümber Kuu ning Päikese, esindatud on valgus- ja päikesesambad, irisatsioon, videvikukiired ning isegi miraaž. Lisaks mitmeid värvirikkaid loojangupilte. Vaata GALERIID

 Fotokonkurss kestab ja ees on veel mitu pakaselist  puhkepäeva, mil õhk jääkristallidest paks ja rohkem aega taevasse vaadata. Jääkristallidel peegelduv ja murduv valgus toob loodetavasti huvitavaid valgusmänge veelgi lisaks. Taevasse vaadates ei tohiks kindlasti otse päikesesse vaadata, halode tuvastamiseks piisab, kui kasvõi näiteks käega eredat valgust varjata. Ja ootame ikka pilte!

Eelmised artiklid:

Halohoiatus (12.02.2011) Päikesesammas loojumisel. tehtud Sõmerul 12. veebruaril 2011 kell 16.40Foto: Krista Mullamaa Hoidke silmad lahti!

Pilvejahi eri - optiliste nähtuste konkurss! (04.12.2010) PäikeseüllatusNovembrikuu viimasel päeval, Kesk-Eestis.Foto: Eve Kõrts Ilm.ee kuulutab välja Pilvejahi eri - algab optiliste nähtuste konkurss!


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam