•  

Supelrandade koristamine on vastutusrikas töö (15.06.2006 16:47)

Nagu teatab Tallinna pressiteenistus, on supelrandade eest hoolitsemine vastutusrikas töö.

Tallinna supelrandade ja puhkealade hooldamiseks on linnaosavalitsused sõlminud lepingud hooldusfirmadega, kes puhastavad rannaala rämpsust ja muust prahist. Rannaliiva rehitsetakse igal hommikul ja sõelutakse vähemalt kolm korda suve jooksul.

 Pikakari puhkeala rannas tegi AS Teho spetsiaalse liivasõelumismasinaga põhjaliku koristuse enne puhkeala avamist ja vastavalt vajadusele tehakse liiva sõelumist kuni sügiseni.

AS Teho juhatuse liikme Enn Proosväli sõnul jätkuks neil jõudlust rohkemakski. „Ostsime möödunud aastal spetsiaalse traktoriga veetava masina, mis teeb väga korraliku töö ja eemaldab rannaliivast kuni 30 cm sügavuselt kõik liigse, nagu klaasikillud, suitsukonid, pudelkorgid jms. ? ütles Proosväli

Igapäevase puhtuse eest vastutab Pikakari puhkealal tänavapuhastusfirma Jaakson & KO.

Stroomi rannas sõelutakse liiva vähemalt kolm korda suve jooksul. Igapäevane rannakoristus toimub rehadega.

Kakumäe rannas tehakse põhjalikku liivasõelumist vähemalt kaks korda suve jooksul. Igapäevaselt veetakse ära adru, rehitsetakse rannaliiv ja kontrollitakse eriti hoolsalt istepinkide ja prügikastide ümbrust. Harku järve randa, kus on liivariba suhteliselt kitsas, koristatakse käsitsi.

Pirita randa koristab OÜ Grün-E. „Meil on muruniiduki taoline liivasõelumise masin, mis võimaldab kuni 15 cm sügavuselt eraldada kõik niisuguse, mis inimeste jalgu võib vigastada,? ütles OÜ Grün-E juhataja Maret Liinat. „Pirita rand on meie jaoks väga oluline objekt ja rannaliiva puhtust jälgime praeguste soojade ilmadega eriti hoolikalt,? ütles Liinat.

„Tallinnas on suvel keskmiselt kaks nädalat rannailma ühes kuus ja seda aega tuleb maksimaalselt kasutada,? ütles Maret Liinat. „Vaatamata sellele, et rannakoristajad oma tööd korralikult teevad, tasub randa minnes plätud jalga panna ja vaadata, kuhu astud,? soovitas rannapuhastuse spetsialist Liinat.

Kõigis avalikes randades tegutsevad Falcki vetelpäästjad. Pikakari puhekalal patrullivad lisaks rannavalvele ka pargivahid.

Eelmised artiklid:

Väga kõrge UV-indeksi tõttu peaks päevitamisel ettevaatlik olema (12.06.2006) EMHI hoiatab: kuna lähipäevil püsib päikesepaisteline ilm, tuleks päevitamisel ettevaatlik olla, eriti, kui pilved päikese lähedal on, sest see võimendab kiirgust.

Tallinna piirkonna rannavetesse paigaldatakse sensorpoid (09.06.2006) Tallinna pressiteenistuse teatel paigaldatakse nafta -ja naftasaaduste reostuse võimalikult varajaseks avastamiseks Tallinna rannavetesse kolm sensorpoid. Tallinn eraldas kommunaalametile lisaeelarvest 900 000 krooni uue tehnoloogia rakendamiseks, mis näeb ette kolme sensorpoi paigaldamise Tallinna ja Kopli merelahtedesse

Pikakari supluskoha vesi vastab tervisekaitse nõuetele (09.06.2006) Tallinna pressiteenistuse teatel vastab Pikakari supluskoha vesi tervisekaitse nõuetele, kuid on suplemiseks liiga jahe. Tallinna Tervisekaitsetalituse laborianalüüside tulemused näitasid Pikakari supluskoha veepuhtuse vastavust tervisekaitse nõuetele.

Täna avatakse Tallinnas Pikakari rand (08.06.2006)

Homme toimub Stroomi rannas rannahooaja avamise üritus “Sõbraks suvega? (02.06.2006)

Sinilippude heiskamise aeg käes (31.05.2006)

Täna avatakse pidulikult Pirita rannahooaeg (26.05.2006)


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam