•  

Aastaring. Virtuaalne fotonäitus (05.02.2007 10:35)

Neljas virtuaalnäitus ilm.ee keskkonnas. Oma aastaringi esitleb Tõnu Kesvatera.

Aastaring.

Minu esimesed fotod said tehtud siis, kui kasutati Smena nimelist aparaati.
Vahepeal oli pildistamise huvi teiste tegevuste varjus. Digitaalsed võimalused äratasid selle uuesti. Paar aastat kandsin igal pool kaasas taskupäraselt pisikest kaamerat ja kasutasin sageli. Eriti metsamatkadel, kas jalgsi või rattaga. Ümbruse uurimine läbi pildiotsija nõuab natuke teistsugust vaatamist, kui palja silmaga. Teistpidi samuti – pildil märkad nii mõnigi kord asju, mis muidu kahe silma vahele jäävad. Fotograafia on igati huvitav ja mõnus vaba aja tegevus. Leiba teenin teadusliku uurimistööga biokeemia alal.

Möödunud aasta alguses tekkis mõte näidata pilte väljaspool tuttavate ringi. Alustuseks kasutasin ilm.ee poolt kevadfoto konkursiga antud võimalust ning Looduse Aasta Foto võistlust. Minu suureks üllatuseks märgati neid mõlemal fotovõistlusel. Meeldiv tunnustus tuli hiljutiselt Eesti Looduse fotovõistluselt. Hindajatele jäi silma foto Hellenurme veskijärves kasvavast vesiputkest. Seda saab näha posterina ajakirja Eesti Loodus veebruarinumbris.

Võistluspildid on teiste seas ka siinsel fotonäitusel. Aastaring on kokku seatud iseloomustamaks kevade, suve, sügise ja talve vaheldumist sellisena nagu ta jäädvustus minu kaameras aastal 2006. Valdav osa fotosid on sellest aastast ning tehtud Elva-Otepää kandis. Üksikud pildid paarist eelnenud aastast ning teistest Eestimaa paikadest.

Tõnu Kesvatera

Näitusele >>>

Eelmised artiklid:

Läheks omadega rappa. Virtuaalne fotonäitus (01.02.2007) Kolmas virtuaalne fotonäitus ilm.ee keskkonnas on Elvin Heinlalt: Fotograafia on nagu mingi pisik, mis levib kulutulena. Eriti suurejooneliselt on see pisik levima hakanud just hiljuti. Ka mina olen saanud nakatada selle pisiku poolt, küll mitte viimasel “digiajastu? perioodil, vaid juba varem. Minu puhul on tegemist nn kroonilise pisikuga mille pärisin isalt, kui sai tema kõrval pimikus istutud. Pimiku kadumisega kodust taandus ka mu fotopisik mõneks ajaks. Õnneks ei kestnud see kaua ning pisik leidis mu uuesti üles:) Tõsisemalt nakatusin kusagil 2000. või 2001. aastal. Täpset nakatumisaega ei mäletagi, aga see polegi oluline…  

Uus virtuaalne fotonäitus: Juhan Ressari pildid (29.01.2007) Möödunud aasta märtsis avasime ilm.ee keskkonnas esimese virtuaalse fotonäituse. Oma töid esitles harrastusfotograaf Peeter Salumäe, kes osaleb ka ilm.ee fotokonkursside žüriis. Käesoleval aastal tegime ettepaneku neile ilm.ee fotokonkurssidel osalenutele, kes on kõrgeid kohti noppinud rohkem kui ühelt võistluselt. Esimesena jõudis oma pildid näitusele üles riputada Juhan Ressar.

Peeter Salumäe: Meeleolud pildis (28.03.2006) 28. märtsil 2006.aastal avati harrastusfotograaf Peeter Salumäe fotonäitus Haabersti Sotsiaalkeskuses Õismäe tee 24. Samaaegselt avasime ka tema virtuaalse näituse ilm.ee lehekülgedel Peeter Salumäe?Meeleolud pildis? Olen sündinud Raplas 1965 aastal. Kooli ajal tekkis juba üsna aegsasti huvi fotograafia vastu. Klõpsisin must-valgeid pilte teha, solistasin pimikus ja osalesin kooli fotoringis. Kõik see oli rohkem huvitav ajaviide, mingeid tõsiseid kunstilisi taotlusi seal ei olnud.Vahepeal olid muud huvid ja fotograafiaga tegelemine jäi tagaplaanile.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam