•  

11 põhjust, miks soetada koju robottolmuimeja (20.10.2021 15:49)

Autor: Sisuturundus

Enamike inimeste jaoks on koristamine tüütu ja aeganõudev tegevus. Seda ei jõuta teha enne kodust väljumist ning pärast tööd ollakse küürimise ja puhastamise jaoks liialt väsinud. Tihti võetakse suurem koristus ette nädalavahetuseti ning sel juhul kulub selle peale vähemalt pool, kui mitte terve päev.

Õnneks on sellele probleemile lihtne lahendus – robot tolmuimeja. Võid kindel olla, et pärast selle soetamist muutub su elu märgatavalt lihtsamaks.

1. Robot tolmuimeja säästab aega

Kuna robot tolmuimeja asendab käsitsi koristamist, hoiad sa põrandate küürimise arvelt aega kokku. Samal ajal, kui masin iseseisvalt kodus ringi sõidab, saad sina teha süüa, õppida, raamatut lugeda või lastega mängida.

Robottolmuimeja töö ajal ei pea sa seda pidevalt jälgima ning kohandama. Tänapäevased robotid on innovaatilised ja arenenud koristamaks täiesti iseseisvalt.

2. Sa ei pea olema kodus

Enamik robuttolmuimejad on prgrammeeritavad. See tähendab, et sul on võimalik määrata masina töö alustus- ja lõpuaeg. Sel juhul ei pea sa muretsema müra pärast, mis enamike tolmuimejatega kaasneb.

Kui sa oled harjunud kodus näiteks joogat tegema, saad seda teha vaikuses, ilma et robot sind segama tuleks. Saad vaid mõne nupuvajutusega määrata aja, mil koristus alata saab, näiteks siis, kui oled tööl, koolis või sõpradega väljas. Koju tagasi jõudes on põrand puhas justkui võluväel.

3. Robot tolmuimeja laeb end ise

Kas robot tolmuimeja kõlab liiga hästi, et tõsi olla? Pärast koristamise lõpetamist ei jää sinu uus sõber keset põrandat seisma, vaid juhib end ise laadimispunkti. Seda mitte ainult juhul, kui puhastus on lõpule viidud, vaid ka paljude robotite puhul ka siis, kui tolmuimeja aku miskipärast keset kodukoristust tühjaks peaks saama.

4. Mahtuvus raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse

Klassikalise tolmuimejaga võib olla keeruline puhastada diivani või kapi tagust. See probleem on küllaltki levinud, sest klassikaliste tolmuimejate suuruse ja kuju tõttu on ligipääs kitsastesse kohtadesse raskendatud.

Tihti lükatakse voodi aluse parketi puhastus edasi ning jäätakse see osa põrandast pikemaks tolmu koguma. Tolm tekitab aga paljudel täiskasvanutel ja lastel allergiaid ning võib viia koguni astma tekkeni. Seetõttu on eriti oluline, et koristamisel saaks puhtaks terve kodu.*

Tänu robot tolmuimeja kompaktsele suurusele, on aga kohe üks probleem vähem. See liigub hõlpsasti ise toas ringi ning imeb puhtaks ka raskesti ligipääsetavad kohad, ilma et peaksid robotit aitama või jälgima. Kuna robottolmuimejad on kujult madalad, on neil lihtne ulatuda diivani- ja voodialustesse ning koristada kohti, mis pole ehk ammu harja või moppi näinud.

5. Robuttolmuimejal on pikk eluiga

Kui tolmuimejat õigesti hooldada, võib roboti eluiga ulatuda lausa 6-8 aastani. Muidugi oleneb see ka mudelist, odavamad robuttolmuimejad kestavad reeglina kuni 4 aastat.

Tolmuimeja, eriti robottolmuimeja peale mõteldes, ei tule esimese asjana pähe masinat hooldada. See on aga eluea kestvuse kohalt oluline faktor. Hooldus ja ülevaatlus on autoomanikele elu loomulik osa ning sama peaks käima ka tolmuimeja kohta. Kui masinat regulaarselt ja korralikult hooldada on võimalik robottolmuimeja töö kvaliteeti ja kestvust pikendada.

6. Robot tolmuimeja kohaneb erinevate pindadega

Enamik tänapäevaseid robottolmuimejaid sisaldavad andureid, mis aitavad masinal aru saada, kas ta viibib parajasti puuparketil, vaibal või kiviplaatidest põrandal. See aitab neil otsustada, kuidas pinda puhastada, ilma et peaksid ise masinal nuppe vajutama.

Tolmuimejates olevad andurid aitavad neil ka mõista, kus algavad seinad või kus on mööbel. See ennetab masina kokkupõrget toolide-laudade ning seinadega ning aitab vältida kahjude teket.

7. Robottolmuimeja kohandab puhastussätteid ise

Tolmuimejates olevatel anduritel on veel teisigi eeliseid. Sinu uus iseseisev masin saab tänu anduritele ise aru, kui puhas või must põrand on. Vastavalt sellele, kui palju tolmu või määrdumist antud pinnal on, otsustab masin ise, kuidas seda puhastada.

Näiteks ei hakka robottolmuimeja sel juhul vaipa puhastama sama intensiivsusega kui õhtusöögijärgset köögipõrandat. Kaasaegsed masinad saavad ise aru, kui üks koht vajab rohkem tähelepanu ning aega kui mõni teine.

8. Robottolmuimeja peseb põrandaid

Eriti lihtsaks teevad kodukoristuse robuttolmuimejad, mis mitte ainult ei pühi, vaid ka pesevad põrandaid. Mitte sugugi kõikidel robotitel ei ole seda funktsiooni, kuid järjest rohkem ilmub turule nii-öelda kaks ühes masinaid, milles on nii pesu- kui ka imemise säte.

Kuigi põrandaid pesevad robottolmuimejad arenevad kiiresti, ei asenda enamik neist siiski veel täielikult mopiga küürimist. Järjest enam muutuvad populaarsemaks ka sellised masinad, mis pühkimise ja topeltfunktsiooni asemel ainult põrandapesule keskenduvad.

Sellised masinad töötavad enamasti vett põrandale pihustades ning siis sealt lapiga üle sõites. Vajadusel hõõruvad nad mustemaid kohti pikemalt ning tänu sellele on tulemus puhtam kui pärast mopp-tolmuimejate tööd.

9. Robottolmuimeja puhastab kassi- ja koerakarvu

Kuigi mitte sugugi kõik mudelid ei suuda maja koduloomade karvadest puhtaks teha, on turul siiski palju selliseid, mis koerte ja kasside järelt koristamises osavad on.

Kuna enamikke mudeleid saab programmeerida iseseisvalt öösel koristama, on sul võimalus robottolmuimeja ööseks loomade järelt puhastama jätta. Nii saad sa hommikul ärgata puhtas kodus, ilma et peaksid enne tööle minekut tüütuid karvu koristama hakkama.

10. Robottolmuimeja teeb vähe lärmi

Võrreldes klassikaliste tolmuimejatega, töötavad robottolmuimejad palju vaiksemalt. Tihti võib juhtuda, et koduloomad jooksevad tolmuimeja mürinat kuuldes teise tuppa või aeda ning ei julge mõnda aega tagasi tulla.

Kuna robottolmuimejad ei tekita suurt lärmi, saab koristus toimuda ka väikelaste lõunauinaku ajal. Jällegi, iga mudel on natuke isemoodi ning enne masina ostmist tuleks vastavalt isiklikele vajadustele ja eelistustele valida just see, mis sinu koduga sobib. Kuna mõni robot tekitab rohkem müra kui teine, on soovitatav enne mudeli soetamist selle eripäradega lähemalt tutvuda.

11. Telefonist juhitav

Paljusid kaasaegseid robottolmuimejaid on võimalik ühendada ka telefonisse allalaetava äpiga. See tähendab, et kogu koristus on kontrollitav läbi ekraani ka siis, kui sa ise parajasti kodus ei ole.

Äpi kaudu on võimalik määrata roboti tööaeg ja -piirkond ning seada piirid, kust masin edasi ei tohi minna. Samuti on võimalik robottolmuimejale edasi anda info selle kohta, mis toad või kohad tõhusamat puhastust vajavad.

Robottolmuimejate valik turul suureneb üha enam. Kuna erinevaid mudeleid on palju, tuleks enne masina soetamist läbi mõtelda, mis funktsioonid tulevasel tolmuimejal olemas peaksid olema. Mõningad tänapäevased masinad on spetsialiseeritud koduloomade järelt puhastama, teised põrandaid pesema.

Igal juhul on robottolmuimeja väärt abimees, sest muidu koristamisele kuluvat aega saab kasutada õppimisele, tööle või isegi magamisele. Pidevalt puhas olev kodu tähendab ka väikesemat tolmuallergia riski ning tervislikumat elu lastele, vanematele ja lemmikloomadele.

Eelmised artiklid:

Kas valida robotniiduk vihmaanduriga või ilma selleta? (20.10.2021) Robotniidukid on võrdlemisi uus nähtus. Nende populaarsus kasvab kiiresti, sellega koos ka küsimus, kuidas endale sobivat masinat valida. Enamasti jõuavad taolised arutlused välja ühe ja sama teema juurde – kas eelistada vihmaanduriga robotniidukit või valida andurita robotmuruniiduk.

Ilmastiknähtustele panustamine (07.09.2021) Foto: Koidula Kliimann

Sademete tõenäosus – Kuidas mõjutab ilm peaaegu kõiki tulemusi (26.07.2021) Ilmselt ei ole see meile kellelegi üllatuseks, et sademed mõjutavad meie igapäevases elus äärmiselt palju tegureid. Kõige lihtsama näitena, kuidas sademed mõjutavad otseselt tulemust, on sport.

Ilmaennustustustest (15.03.2021) Aga kuidas jõudis ennustamine lindude lendamise ja puulehtede värvi vahetumise pealt üsna täpsete ilmaprognoosideni?

Kehv ilm rikub meeleolu? 5 soovitust, kuidas tuju tõsta! Sisuturundus (03.12.2020) Käes on aastaaeg, kus me loodaksime näha juba maapinda ja puid katmas ilusat kohevat lund, kuid pigem saame näha vihmaseid ja kõledaid ilmu. Justkui oleks sügis jälle venima jäänud, saadavad meie päevi hallikad pilved, kust alla sadada võib vihma ja lörtsi. Linnatänavad muutuvad poriseks, mänguväljakud jäävad tühjaks ja õuetegevused asenduvad tubastega. Igavuse peletamiseks tuleb kasutada veidi loovust, et tubane aeg oleks meeldivalt ja huvitavalt sisustatud. Siin on sulle 5 soovitust, mis aitavad kehva ilma korral toas olles leida tegevust ning viia mõtted eemale sombusest ilmast.

Kuidas külm mõjutab Sinu sõidukit (19.12.2019) Foto: Peeter Rokk Külm ilm võib sinu sõidukile mõjuda päris rängalt. Et ära hoida kulukaid parandustöid siis soovitame viia ennast kurssi sellega, mida miinuskraadidesse langenud ilm võib sinu masinaga teha. Külm ilm võib mõjuda palju kiiremini, kui esialgu oodata võiks, nii et tee kindlaks, et võimalused auto korralikuks käivitumiseks on nii soodsad kui vähegi võimalik. Ekstreemselt külm ilm võib auto aku tühjaks tõmmata ja see omakorda peatab auto korrektset käivitamist.

Nanotehnoloogia kaitseb saapaid suure sula eest (25.01.2019) Eestis toodetud nanokaitsevahendid hoiavad jalad kuivana ning pärsivad niiskuskahjustuste ja plekkide teket nahk- ja tekstiilesemetele. Sünoptikud ennustavad lähipäevadeks kogu Eestis tõsist sulailma. Kui tahta täpsem olla, tähendab see läga, liga, löga, soppa, pori, niiskeid jalgu ja rõvedaid soolajälgi saabastel. Nii kurb kui see ka poleks, lõppeb iga lumi ühel hetkel, kuid sulaveest ja räpasest plögast tekkivaid ebamugavusi saab lihtsasti ja mugavalt ära hoida.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam