•  

Reeglid 2011 (28.04.2011 00:00)

Pildi kirjeldusse tuleb lisada pildistamise aeg ja koht!  Tänavusel konkursil pole võistlusele lisatud fotode arv piiratud, samuti pole piiratud fotode tegemise aeg ja koht, kuid pilveküttidel tuleks teha endal eelvalik: lõputul hulgal pilvedest tehtud nn. "suvaklõpse", näiteks ühest ja samast pilvest lõputul hulgal veidi erinevaid kaadreid pole huvitav vaadata kellelgi ja lisaks raskendab see žürii tööd. Ka haruldasematest pilvedest ei peaks tervet pikka seeriat üles laadima. Üleliigsed fotod loetakse konkursi tingimustele mittevastavaks, eemaldatakse konkursilt ja nende eest lisanduvad miinuspunktid.

Fotode saatmise viimane päev on 11. september. Lingi piltide lisamiseks leiab ülamenüüst.

Punktide jagamine:

Punktide jagamine ei saa küll olla päris objektiivne,  kuid orienteeruvalt on võimalik punkte saada järgmiselt: 

10 punkti saavad kõige haruldasemad pilveliigid ja vormid ning nähtused: Kelvin-Helmholtzi  lainepilved, mammatus, asperatus, rullpilv, keravälk, virmalised Eestis, väga haruldased optilised nähtused, nagu 120-kraadine parheelia, seniidiring, 46-kraadine haloring, hästi väljakujunenud multihalo jmt.

9 punkti saavad: ilmekad helkivad ööpilved, lenticularis-ja undulatus-vorm, arcused jmt.

8 punkti saavad uncinused, hästi väljakujunenud rünksajupilve alasid, äikese-kiudpilved, ilmekad ja vahvad castellanused jmt.

Ülaltoodud punktidele võib teenida lisapunkte, kui pilv on: esinduslik, st. iseloomulik ja eristuv; eripärane; koos mõne optilise nähtega (ei pea olema haruldane);
huvitav; ilus; korraga on fotole jäänud mitu pilveliiki, mis on ühtlasi ka iseloomulikud.
See kõik tähendab seda, et pildi eest võib ka rohkem kui 12 punkti saada. Kui kellelgi õnnestub taaskord(!) pärlmutterpilvi Eestis pildistada, saab kohe üle 10 punkti, kui välismaal, siis "ainult" 10 punkti. 
Pilve õigesti määramise eest saab 2 punkti

Iga konkursi tingimustele mittevastava foto eest saab ühe miinuspunkti!

Pilvede määramisel saab abi ilmakoolist.

Fotode üleslaadimisel kinnitab registreerunud kasutaja, et tema poolt esitatav foto kuulub talle või ta omab õigusi selle levitamiseks. Ilm.ee ei võta vastutust lisatud fotode autoriõiguse eest. Enne piltide avaldamist  kontrollitakse nende vastavust konkursi tingimustele.
Fotode elementaarne digitaalne töötlus on lubatud, kindlasti pole lubatud aga pilvede kuju, suuruse, asukoha jne. muutmine!  Pilvepilt peab kajastama tegelikkust! Lisada saab JPEG pilte, mille faili suurus ei ületa 250 Kb. Piltide maksimaalne laius 800px ja kõrgus 600px.

"Tagamaks kaunimate ja huvitavamate fotode kõrge trükikvaliteet pilvenäituse jaoks võidakse autoritelt küsida originaalsuuruses ja maksimaalse resolutsiooniga faile!

Galeriides on fotode maksimaalne maht 1mb.

Kuna on võimalus, et küsitakse originaalsuuruses ja maksimaalse resolutsiooniga faile, siis soovitame saadetud fotode suured versioonid paigutada enda arvutis või mälupulgal kuhugi kergemini leitavasse kohta (näiteks eraldi kausta), sest siis on vähem otsimist ja peavalu, kus saadetud fotod küll asuvad ja ärakustutamise võimalus on samuti väiksem."

Fotosid saavad lisada ainult registreerunud kasutajad.
Registreeruda saab siin >>>

Eelmised artiklid:

Pilvejaht läks käima - esimesed tulemused (02.07.2010) Helkivad ööpilvedPildistatud 27.06.2010 kell 1.29 LaupalFoto: Signe Nõmmik Juba esimene pilvejahi päev tõi mitmeid huvitavaid pilvepilte ja juba on esimene saak ka hinnatud, esialgsed punktid andis Jüri Kamenik ja need on lisatud fotode kirjeldusse.

Reeglid 2010 (25.06.2010)

Fotokonkurss "Pildistame pilvi" 2009 (24.07.2009)


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam