•  

Vihmapildistajad kohtusid Teaduste Akadeemias (02.10.2015 22:21)

Täna pandi punkt vihmajäädvustamisvõistlusele, mis oli pühendatud Tartu Ülikooli Meteoroloogia Observatooriumi (Metobsi) 150. sünnipäevale. Vihmapildistajad said kokku Toompeal Teaduste Akadeemia kaunis saalis. Vaadati pilte, kuulati ettekandeid, jagati ja võeti vastu auhindu, söödi torti ja vahetati muljeid.

Kokkusaamise avas Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, kelle poeetilis-filosoofilisest sõnavõtust võis leida kokkupuutepunkte ka  teaduse, kunsti, sademete ja fotograafia töömailt:

Huvitavaid  fakte Eesti ilmavaatluste- ja ilmaennustamise ajaloost kuulis Tartu Ülikooli meteoroloogia ja klimatoloogia dotsendi Piia Posti ettekandest:

Pilveteadlane Jüri Kamenik rääkis ülima põhjalikkusega pilvedest ja sademetest, tema ettekande kokkuvõtte leiab siit.

Enne autasustamist rääkis võistlusele saabunud piltidest žürii liige, TÜ füüsika instituudi direktor Jaak Kikas, kes on ühtlasi ka edukas fotograaf. Lisaks füüsikaprofessorile oli konkursi žüriis ka Eesti üks tunnustatumaid loodusfotograafe Remo Savisaar.

žürii töö tulemused ja ühtlasi auhinnatud fotod leiab siit

Võistluse võitjad, kes ei saanud kokkutulemisel viibida, saavad oma auhinnad (ox.ee kinkekaardid) kätte järgmisel nädalal e-kirjaga.

Tordi lõikab lahti vihmapildistamisvõistluse üks edukaim fotograaf Kersti Kaiv:

Üritusel tehtud pildid on oodatud oktoobrikuu galeriisse.

Eelmised artiklid:

Vihmapildistajad kogunevad Teaduste Akadeemiasse (30.09.2015) Uduvihm päikeses 30.07.2015 On nii mõnus kuulata vihmapiiskade sabinat, vaadata sillerdusi ja tunda , kuidas õhk värskeks lööb. Kesk-Eesti Foto võistluselt: Eve Kõrts Kõik fotokonkursist Vihm osavõtjad on oodatud 2. oktoobril kell 14 Teaduste Akadeemia saali Tallinnas.

Vihmavõistlusele saab veel pilte lisada (03.09.2015) Vihmaga kastetud maapind Foto: Kairo Kiitsak Kuni 10. septembrini ootame fotosid vihmavõistlusele! Kes pole varasemast ajast ja oma vanadest kataloogidest meeleolukaid vihmapilte leidnud, jõuab ehk teha veel uued fotod - ilmaolud lubavad jätkuvalt hoovihmahoogusid!

Paar vihmavõistlusel osalejat lähevad kontserdile (03.08.2015) 13.08.2013 Tallinnas Lasnamäel. Ootamatu ja hoogne paduvihm pani nii noored kui vanad ennast kärmemalt liigutama. Foto: Evelin Nummert Kuni juuli lõpuni fotokonkursile "Vihm"  saadetud fotode autorite vahel loositi välja 2x2 piletit ansambli Smokie kontserdile. Liisk langes Evelin Nummertile ja autorile, kelle kasutajanimi on Logic117. Palju õnne!

Hoovihmahood sobivad hästi vihmapiltide tegemiseks (31.07.2015) Foto: Evelin Nummert Kui päike paistab ja vihma sajab, peseb vanapagan oma lapsi, öeldi vanasti. Päike ja vihm üheskoos annavad ka suurepärase taustvalguse vihmapiltide tegemiseks. Tuletame meelde, et käimas on vihmapildistamise võistlus!

Juulikuus saadetud vihmapiltide autorite vahel loosime välja piletid Smokie kontserdile (13.07.2015) obex Päikesevihm. Foto vihmajäädvustamisvõistluselt Tänavune suvi on vihma jäädvustamiseks lausa suurepärane olnud ja eelolev nädalgi pole selles suhtes erandlik. Jätkub ka vihmajäädvustamisvõistlus lastele, noortele ja täiskasvanutele. Kõikide kuni juulikuu lõpuni konkursile pilte saatnute seas loosime VT Kontserdid OÜ abiga välja 2x2 piletit Smokie kontserdile!


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam