•  

Alates 18.aprillist on kulu põletamine keelatud (15.04.2005 00:00)

Alates esmaspäevast kuni sügisvihmade saabumiseni on Eestis kulu põletamine keelatud, keelust üleastujat võib oodata kuni 18.000 krooni suurune trahv.

Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi (EMHI) andmetele tuginedes möödub 18. aprillil kõigis Eesti piirkondades lume sulamisest kaks nädalat, mis tähendab seda, et sellest päevast alates on kulu põletamine keelatud.

Erandiks on Hiiumaa, kus lumikate kadus mõni päev varem ja kus kulu põletamise keeld algab juba homsest ehk 14. aprillist.

Perioodi lume sulamisest kuni sügisel vihmade saabumiseni loetakse tuleohtlikuks ajaks ning keskkonnaministri määruse järgi võib tuleohtlikul ajal ja tuleohtlikus paigas tuld teha ainult selleks ettevalmistatud ning tähistatud kohas.

Kui eraisikut võib keelu rikkumise eest trahvida18.000 krooniga, siis juriidilise isiku puhul võib trahvisumma ulatuda 50.000 kroonini.

Kulu põletamisel võib tuleroaks sattuda ka mets ning sel juhul tuleb lisaks trahvisummale hüvitada veel keskkonnale tekitatud kahju.

Kulupõlengud on igal kevadel suureks probleemiks. Möödunud aastal registreeris Päästeamet 3904 kulupõlengut, tänavu on Päästeamet saanud kulupõlengutele 370 väljakutset.

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam