•  

Lõppev nädal andis tööd tormiküttidele ning äikesevaatlejatele (27.05.2006 14:26)

Autor: Tarmo Tanilsoo

Ilm on hakanud näitama oma karmimat poolt. Ligi nädal aega on minu ilmafoorum "Ilmastik" olnud kasutajate ilmavalve situatsioonis ja seda peaaegu pidevalt. Tulnud on nii äikest kui ka tormi. Lagujas oli tõsisem piksemürin teisipäeval, kuid paraku olin ma selle ajal koolis. Tartus oli äikese ajal õhutemperatuur langenud 12 kraadi.

Vahepeal jõudis aga Eestist üle käia ka torm, millele mina andsin nimeks Jeannie. Nende jaoks, kes loevad FU-Berlini ilmakaarte ja seega saksa nimesid, möllas aga Hiltrud. Mõõtsin Lagujas 14 m/s puhunud tuuleiili.

Eriti tasub märkimist aga äikesepilve jäänus(oli pagi, hoovihm ja temperatuurilangus, aga mida polnud - oli müristamine ja välk) neljapäeval
- nimelt oli see väidetavalt toonud kaasa tuulispasa, nagu kirjutas Tartu Postimees reedel. Kas tegu oli pagituulega või oli tõesti tegu keeristormiga, ei ole nende ridade kirjutaja piisava info puudumise tõttu võimeline ütlema. Kuigi... läänes oleva rünksajupilve eel puhus tuul tõesti lõunast.

Reedese rünksajupilve võtsin vastu ilma elektrita, sest neljapäevane raju oli kõrgepingeliinidele ühes kohas liiga teinud nii et Lagujas lülitati elekter reedel remondi ajaks välja. Jälle vihm ja temperatuurilangus, aga müristamist eikuskil. Enne seda aga jõudsin teel Tartust Lagujasse liikuda läbi äikesepilve. Temperatuur langes taas ning tuli vihma. Välke mina ei näinud, aga kuulsin äikesest teistelt inimestelt, kes äikesest teada andsid.

Ja nüüd tänasesse päeva - kõrguvad rünkpilved on taas taevas, kuid sooja
13 kraadi. Kui mul poleks meeles eelmise aasta 29. mai, arvaksin, et on liiga külm. Aga et ilm on jahedama ilmagagi äikeseline olnud, siis praegu ei viska ma veel püssi põõsasse...

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam