•  

Kinobussi tänavune peafilm on "Ruudi" (22.07.2006 09:08)

Kinobuss toob sel aastal oma suvetuuri käigus väljaspool pealinna elavatele inimestele ja suvitajatele tasuta vaatamiseks enamiku aasta jooksul valminud uutest mängu- ja dokumentaalfilmidest. Eesotsas „Ruudiga“, mis on Kinobussi tänavune peafilm.

Samuti jõuavad Kinobussi ringsõidul vaatajateni veel uued täispikad mängufilmid „Vana daami visiit“, „Kõrini!“, „Kuldrannake“, „Tühirand“ ja „Malev, mis on ööfilmi kandidaatideks. See tähendab, et igas paigas saab publik valida ööfilmi just nende viie seast.

Ka on meil kaasas Eesti Televisioonis valminud „Libahundi needus“ ning dokumentaalfilmid „Haukka grupp“, „Sinimäed“, „Maria teatri fantoomid“, „Middendorfi jälgedes“, „Kursi koolkond“ ja teised; animafilmid „Vennad karusüdamed“, „Miriami kana pesakast“, „Une Instituut“ ja „Teatriporgand“. Samuti saab uudistada uusi kodumaiseid tudengifilme.

„Tänavu on jälle olnud hea filmiaasta ning on, mida näidata. Kui aasta jooksul on valminud tosin täispikka Eesti filmi, siis on päris raske nende seast valikut teha ja ühel õhtul kõike näidata-vaadata ei jõua,“ ütles Kinobussi projektijuht Mikk Rand.

Lisaks on Kinobussil kaasas hulganisti eesti filmiklassikat, nagu ?Põrgupõhja uus vanapagan?, ?Karge meri?, ?Metskapten?,?Nipernaadi? ja ?Laanetaguse suvi? ning Tallinnfilmi dokumentaal- ja loodusfilmide klassikat 1970-1980-ndatest aastatest.

Muidugi on kaasas ka Kinobussi töötuba, kus lapsed saavad ise filmitegemist õppida ning hiljem oma kätetööd teistele näidata. Parimatele väikestele filmitegijatele jagatakse auhindu Kinobussi toetajate poolt.

Seega tuleb Kinobuss oma tuntud headuses.

Traditsiooniliselt suve lõpus toimuv tuur kestab seekord 3.-26 augustini. Erinevalt tavapärasest oleme seekord võtnud suuna saartele ning randadele, olgu need viimased siis mere- või järveäärsed. Kõigis peatuspaikades alustab Kinobuss oma programmiga kell 17.00 ja peafilm algab suurel ekraanil kell 21.00.

Sissepääs Kinobussi filmiõhtule on tasuta.

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam