•  

Kuidas Sind mõjutas viimane magnettorm? (09.03.2012 00:00)


Video: USA ilmateenistus (NOAA)

Palun anna meile teada, kuidas sind mõjutas viimane magnettorm.

KLIKI SIIA, ET AVADA KÜSIMUSTIK:

Kolmapäevast reedeni, 7-8-9. märtsil 2012 on leidnud aset pikem ja tugevam magnettorm. Kolm päeva kestva magnettormi tekitasid mitu järjestikulist päikeseloidet, milledest viimane oli tugevaim, kui aastaid nähtud.

Palun sinu panust teadusesse, et selgitada kas ja millised magnettormid inimesi mõjutavad.
Juhul, kui oled seda küsimustikku ka varem täitnud, siis palun täida ka seekord, sest see annab väärtuslikku infot, millised magnettormid sulle mõjuvad.  Soovi korral, saadame sulle pärast uuringute lõppu põhjaliku tulemuste kokkuvõtte (uurime veel mõningaid järgmisi magnettorme ka).

Uurimisrühm on tänulik, kui edastad selle küsimustiku ka teistele (pereliikmetele, tuttavatele).
Iga uus vastaja aitab meil paremini selgitada magnettormide mõju tervisele.
Seega on võimalik hinnata, kuivõrd tema peaks arvestama magnettormidega, sest pärast uurimisprogrammi lõppu saadame osalejatele põhjaliku vastukaja.

Lugupidamisega,
Tarmo Koppel, ergonomist

Eelmised artiklid:

Algas tugev magnettorm, õhtul on lootust virmalisi näha (08.03.2012) Maa geomagnetilise välja kõikumine reaalajas. Magnettormid algavad, kui Kp indeks on üle 5, see on torm tugevusega G1. Maa magnetväli on rahutu, algas magnettorm, mis mõningate hinnangute kohaselt võib saavutada viie palli skaalal tugevuse G3-G4. Kuna torm alles algas, siis võib see kesta õhtupimedani ja siis on suur tõenäosus näha virmalisi.

Päike on muutunud aktiivseks, naistepäeval on lootus virmalisi näha (07.03.2012) Päikesel toimus täna selle aasta tugevaim, X-5 klassi purse. Purskest lähtuv laetud osakese voog ei tule päris otse Maa suunas, kuid möödudes peaks see siiski mõjutama Maa magnetvälja. Magnettorme ja sellega kaasnevaid virmalisi on siis oodata 8. või 9. märtsil.

Virmalised vehklesid eile ja neid on tulemas veelgi (28.02.2012) Valmar VoolaidRoheline taevas27. veebruari virmalised, kella 20 ja 21 vahel.

Oli järjekordne virmalisteöö. Videod (25.01.2012) Kaader Lapimaa virmaliste videost Eile jõudis Maa magnevälja häirima Päikeselt purske tõttu väljunud päikesetuul (inglise keeles koronaalne aine purse ehk CME) ja seetõttu võis kõrgematel laiuskraadidel pilvitu taeva korral imetleda virmalisi.

Selge taeva korral näeks täna õhtul virmalisi (24.01.2012) Virmalised võitlevad pilvede ja Helsinki linnakumaga1.november 2011. MurasteFoto: Rene Jakobson Täna jõuab Maani laetud osakeste voog Päikeselt ja põhjustab magnettorme. Pilvitu taeva korral oleks virmaliste nägemise tõenäosus suur lisaks põhjaaladele ka keskmistel laiuskraadidel, seda isegi Eestist lõuna pool. Ilmaprognoosi kohaselt on aga meil täna õhtul ja öösel pilves ilm, kohati siiski on võimalus üksikuteks lühiajalisteks selginemisteks.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam