•  

Algas üleilmne debatt kliimamuutustest (22.04.2005 00:00)

Briti Nõukogu ja tunnustatud poliitikaajakiri openDemocracy.net avasid 21.aprillil globaalse kliimamuutuse teemalise arutelu, mis on üks osa Briti Nõukogu üritustesarjast "ZeroCarbonCity"
http://www.britishcouncil.org/science-zerocarboncity.htm.
Briti valitsuse hinnangul on kliimamuutus üks tõsisemaid ohte inimkonnale. Briti peaminister Tony Blairi ettepanekul on juulis Šhotimaal toimuva G-8 tippkohtumise päevakavas see teema olulisel kohal. Samuti saab see olema prioriteetne valdkond Suurbritannia eelseisva eesistumise ajal Euroopa Liidus.

openDemocracy poliitikafoorum toob teieni esimese tõeliselt ülemaailmse võrguarutelu kliimamuutusest. Debatt läheneb teemale mitme nurga alt: teaduse, poliitika, kunsti ja kultuuri kaudu. Lisaks pööratakse tähelepanu sellele, mida saavad linnad ise ette võtta. Veebi vahendusel kohtuvad juhtivad teadlased, kirjanikud, poliitikud, ärimehed ja aktivistid üle maailma, et arutleda ja vaielda kliimamuutuse teemadel. Kokkuvõtet kõlama jäänud ideedest esitletakse juulikuisel G-8 tippkohtumisel. Debatt on avatud 21.aprillist 10.juunini. Teil on võimalus seda arutelu jälgida ning sõna sekka öelda aadressil:
http://www.opendemocracy.net/climate_change.
Liituge kuulsate kunstnike, kirjanike ja fotograafidega, kes uurivad kliimamuutuse reaalsust ja võimalusi. Saate vaadata Magnumi fotograafide näitust kliimamuutusest (mis on peatselt tulemas ka Eestisse!); kuulata kaduvaid häälemaastikke Arktikast ja mujalt; lugeda Robert Minhinnicki (Wales), Mark O'Connori (Austraalia) ja teiste luulet.
Allikas: Briti Nõukogu

www.teadus.ee

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam