•  

Suusailmaks õige niru (08.02.2008 00:00)


Esimene lumikelluke
Autor Raili Ollo
Foto veebruaripiltide galeriist, lisatud: 06.02.2008

7.02.08 Ilm on hukas!
Nii pole enne veel olnud! Kas ikka tõesti? Siiski on. Detsember ja jaanuar, kaks esimest talvekuud kokku olid keskmisena veel soojemad alles eelmisel ja ka üle-eelmisel aastal. Murest murtud suusasõpradele on aga sellest vähe lohutust. Kui veel nädala alguses sai Otepääle lootust antud, et vähemalt nädalavahetus tuleb veidi kargem, siis juba kesknädalast alates pole mingit alust seda kinntada. Ikka suudab Atland oma kiirusi kasvatada, nii et külmadele kõrgrõhuharjadele ei anta mahti isegi 0 kraadist allapoole termomeetri näite suruda, 10 kraadisest külmast üldse rääkimata. Nii ei näi pehmetele ilmadele lõppu tulevat. Kord kuivemalt, kord märjemalt ning siis ikka enamasti vihmaga, mille sekka vahel ka vesiseid räitsakaid pudeneb.

Tänane peaks vahelduseks vähem niisutama ja soojakraade on kraad-paar. Homseks toob aga uus madalrõhulohk taas vihma ja sooja lisaks ning saatuse irooniana on suusaeliit sunnitud 3 plusskraadiga arvestama.

Pühapäevast alates on tugevneva kõrgrõhuala tiiva all sadusid vähem. Lõuna- ja edelatuultes saabuv õhk on ikka mahe ja 0 piirist kraad-paar allapoole võib vaid mandri sisealadel öösiti selgineva taeva all langeda.
 Päevaseks ajaks võtab kõikjal võimust positiivne foon. Uus madalrõhulohk peaks kolmapäeval jõudma ja taas lörtsi ja vihma tooma.

 Neljapäeval peaks loodetuul veidi külmema õhu ka Soome lahe lõunakaldale laskma. Paraku korralikku külma ja kapaga lund see kaasa ei too ja nii on küsimärgi all, kas nii maratoni läbi viia saab. Jälgige kõige värskemaid ennustusi- iga päev teeb pikemasse prognoosi korrektuure.

Taimi Paljak, EMHI

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam