•  

2. nädala lumi! (17.01.2011 00:00)

2. nädala lumepildiks saavad Leili Valdmetsa pildistatud vähenenud lumekuhjad. Võrdluseks foto samadest kuhjadest, mis tehtud päris talve alguses, mullu 8. detsembril.

Leili Valdmets
Lumekuhilad vähenevad
10.01. Lumehunnikud on tükk maad madalamaks jäänud, kuid võiksid veelgi kahaneda. 

Leili Valdmets
Puhas plats
Selleks korraks jälle õu lumest puhtaks roogitud, aga kui sademeid samas tempos edasi tuleb, siis varsti pole lund enam kusagile loopida. 08.12

Veel mõned pildid, mis möödunud nädala lumeolusid iseloomustavad:

Lea Marmor
Paar päeva nullis
10. jaan. Mustamäe

Lea Marmor
Sulaveed
10. jaan. Mustamäe 

Avo Soidla
Magus talveuni
Pärnu 13.01.2011

Koidula Kliimann
Lumekoristus
12.01.2011 Toompea

Koidula Kliimann
Lumest ja jääst
12.01.2011 Toompea

Leili Valdmets
Kevadine nädala algus
Paar päeva sula tegid korraks suure tee paljaks. Seda mootorratast näeb saarel sõitmas ka tuisu ja tormiga. 10.01

Leili Valdmets
Roheline
Mõnes üksikus kohas võis esmaspäeval ka pisut rohelist rohtu näha. 10.01

Leili Valdmets
Võtab võhmale
Muhumaa põhjarannikul tundub lund vähem olema kui saare keskel, kuid sealgi võtab lumes sumamine päris ruttu võhma välja. 15.01

Koidula Kliimann
Ootame kevadet
15.01.2011 Mustamäe

August
Värske lumi
Laagri. Jaanuar 2011.

Ka 2011. aastal ootame ilmaolusid kajastavaid fotosid! Pilte saab lisada ilmapiltide galeriidesse, need on jagatud kuude kaupa - praegu siis jaanuari omasse. Kui lumi sulanud ja esimesed kevadlilled oma ninad välja pistavad, saab avatud eraldi lillepiltide galerii jne. Lisaks on sel kuul käimas optiliste nähtuste fotokonkurss. Huvitavate pilvede pildid on alati oodatud, kevadel läheb aga lahti järjekordne Pilvejaht, kuhu tänavu saab lisada pilte, mida nähtud-pildistatud alates oktoobrist 2010. Jätkuvad ka pööripäevaste ilmaolude pildistamise fotokonkursid - esimesena on tulekul kevadise pööripäeva fotokonkurss.

Igal esmaspäeval välime välja eelneva nädala pildi. Enamaltjaolt laekub aga niivõrd palju huvitavaid fotosid, et saab välja valitud ka mõni eraldi teema (ime, pilv, tormipilt jne.) Ilmastikku iseloomustab muuhulgas loomade-, lindude ja teiste elusolendite käitumine ja nii ongi juba mitu aastat teiste nädalat iseloomustavate fotode seas ka nädala elukas.

Kõikide saabunud piltide hulgast valime aga igas kuus välja kalendrikuu pildi, mille trükib välja ja vormistab seinalepanekuks ArtPrint.

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam