•  

3 võimalust säästa elektrit ja hoolida keskkonnast (29.12.2021 12:35)

Autor: Sisuturundus

Seoses kõrge elektrihinnaga oleme kõik hakanud mõtlema, kuidas säästa energia. Kuidas seda ka teha hoolides keskkonnast, mitte lihtsalt väiksemast elektriarvest? Jagame kolme mõtet, kuidas seda teha.

Säästa ruumi

Vähem ruumi tähendab ka vähem energiakulu. Uut väiksemat kodu ei soetata küll igapäevaselt aga saate juba hakata harjutama, kuidas on võimalik edukalt hakkama saada väiksemate seadmetega ja üldiselt väiksema pinna kasutusega.

Ruumi osas aitavad kokku hoida erinevad kodumasinad, mis on ehitatud mitme funktsiooniga. Kas kasutad eraldi nii pesumasinat ja kuivatad riideid omakorda restil? Unusta pesukuivatusrest. Boschi pesumasin-kuivati aitab efektiivselt pesu pesta. Bosch kasutab AutoDry süsteemi, mis pakub väga tõhusat kuivatustulemust koos tavapäraselt kvaliteetse pesu pesemisega.

Uue automaatse Bosch pesumasin-kuivati i-DOS-doseerimissüsteemiga pesumasinad määravad väga täpselt just vajamineva pesuainekoguse, seda täpselt milliliitri järgi. Kõike seda ainult ühe nupulevajutuse abil. Seeläbi kaitsete oma pesu ja aitate keskkkonda, muidugi ka oma pangaarvet.

Väike suurus ei tähenda, et Bosch oleks teinud kvaliteedis tagasiandmist. Isegi pesemiseks on kuni 10 kilogrammi ja kuvatamistulemused on loodud täpselt iga kangatüüpi arvestades. Tehnoloogia on lihtsalt kasutatav ja programmid väga kasutajasõbralikud.

Boschil on veel mitmed väga keskkonnasõbralikud tooted, mis on ka tänu kõrgele kvaliteedile, loodud kestma. Täiuslike kuivatamisetulemustega nõudepesumasinad säästavad teid tüütust veekulust kui peate nõudepesumasinas veel mustaks jäänud nõusid uuesti käsitsi pesema või taaskord nõudepesumasinasse lisama. Bosch aitab elu kergemaks muuta ja lubab teil tegeleda enda jaoks oluliste asjadega. Tänapäeva kiires elutempos on raske isiklikule heaolule keskenduda. Bosch aga püüdleb selle poole, et teil oleks murevabam elu. Üks osa sellest on ka jätkusuutlik tootmine. Boschi pöörab tooted erilist tähelepanu just keskkonnale ja ressurssidele, mida kasutatakse. Usaldades Boschi, hoolite ka keskkonnas.

Euromonitori iga-aastase ülemaailmse kodumasinate valdkonna uuringu tulemusena oli just Bosch 2020 kodumasinate kategoorias number 1 kaubamärk kogu Euroopas. Uuringud ei sisaldanud küll teavet Eesti kohta aga uuriti 46 eineva riigi vastajate vastuseid ja andmeid.


Koduküte moodustab suure osa meie igapäevasest energiakulust

Oled maja omanik ja mõtled, kuidas saada madalamad energiakulud? Maasoojuspumbad tagavad kuni 80% väiksema küttekulu, mis kasutab siseruumide kütteks maasse salvestunud energiat. Maakütte ehk maasoojuspumpade populaarsus on iga aastaga järjest tõusnud. Kui palju aga maksab maakütte paigaldus?

Hind sõltub palju paigaldustööde keerukusest ja sellest kui pikka maakollektori on vaja paigaldada. Hind koos paigaldusega maksab tavapäraselt umbes 6 000 kuni 10 000 eurot. Hinnad võivad suuresti erineda ka sellest, kui suurt pindala soovite kütte.

Maakütte paigaldamine võtab küll üldjuhul ainult 3-5 päeva aga hetkel on ootejärjekorrad pikad. Broneerida tuleb juba pikalt ette, sest paigaldamist mõjutab ka aastaaeg. Selle talve energiakulusid arvestades on kindlasti kevadel ka paljud majaomanikud vaatamas just energiasäästlikuma maakütte poole. Palju mõjutab hinnatõus maakütte seadete hindasid? Raske veel öelda aga kindlasti tasub kiiresti tegutseda. Tegemist on ka keskkonnasäästliku kütteallikaga, seega tagab see lisaks soojale toale, kindlasti ka parema une.


Leia säästlik seade ja uuri uusi lahendusi

Paljud maailmakuulsad brändid on hakanud järjest rohkem rõhku panema sellele, et muuta oma tooted energiasäästlikumaks. Tarbijad hindavad neid väärtusi ja tooteinnovatsioon liigub sellega kaasa. Võimalus säästlikuks elektroonikaks või kodumasinateks on palju.

Vali näiteks säästlikum sülearvuti MacBook, mille uus M1 protsessor on väga energiatõhus ja aku kestab senisest enam. Väga kõrge elektrihinna puhul laadige Macbooki siis kui elektri hind on madal ja kasutage pikalt kestvat akut siis kui energiahind on kallis. Väiksema ekraaniga MacBook Pro aku võib vastu pidada 15 kuni 20 tundi.


Leia sobivad valikud veel ka erinevaid internetiallikaid uurides, näiteks parim.ee keskkonnas leiate erinevaid valdkonna nimekirjasid ja nõuandeid just parima tehnoloogia või valiku tegemiseks.

Eelmised artiklid:

Naiste villased ja soojad mantlid (29.11.2021) Jahedamad ilmad tähendavad vajadust oma garderoob üle vaadata. Mis sobis suvel, on talvisel ajal liigagi õhuke. Ilmade pimenemisega samal ajal ongi vaja välja otsida naiste soojad mantlid. Talveks sobilikud naiste mantlid ei ole aga kõik identsed. Kuidas siis teada, millised naiste mantlid sobivad ja millised mitte?

Põnevad sügisõhtud Euroleague korvpalli saatel (19.11.2021) November on peagi lõppemas ning see tähendab, et päevad muutuvad aina lühemaks ja õhtud pikemaks ning jahedamaks. Külmakraadid ja tume pilt akna taga aga ei takista sul oma õhtud põnevamaks muuta. Kuumad Euroleague mängud panevad su sügisesi miinuskraade unustama!

11 põhjust, miks soetada koju robottolmuimeja (20.10.2021) Enamike inimeste jaoks on koristamine tüütu ja aeganõudev tegevus. Seda ei jõuta teha enne kodust väljumist ning pärast tööd ollakse küürimise ja puhastamise jaoks liialt väsinud. Tihti võetakse suurem koristus ette nädalavahetuseti ning sel juhul kulub selle peale vähemalt pool, kui mitte terve päev.

Kas valida robotniiduk vihmaanduriga või ilma selleta? (20.10.2021) Robotniidukid on võrdlemisi uus nähtus. Nende populaarsus kasvab kiiresti, sellega koos ka küsimus, kuidas endale sobivat masinat valida. Enamasti jõuavad taolised arutlused välja ühe ja sama teema juurde – kas eelistada vihmaanduriga robotniidukit või valida andurita robotmuruniiduk.

Ilmastiknähtustele panustamine (07.09.2021) Foto: Koidula Kliimann

Sademete tõenäosus – Kuidas mõjutab ilm peaaegu kõiki tulemusi (26.07.2021) Ilmselt ei ole see meile kellelegi üllatuseks, et sademed mõjutavad meie igapäevases elus äärmiselt palju tegureid. Kõige lihtsama näitena, kuidas sademed mõjutavad otseselt tulemust, on sport.

Ilmaennustustustest (15.03.2021) Aga kuidas jõudis ennustamine lindude lendamise ja puulehtede värvi vahetumise pealt üsna täpsete ilmaprognoosideni?

Kehv ilm rikub meeleolu? 5 soovitust, kuidas tuju tõsta! Sisuturundus (03.12.2020) Käes on aastaaeg, kus me loodaksime näha juba maapinda ja puid katmas ilusat kohevat lund, kuid pigem saame näha vihmaseid ja kõledaid ilmu. Justkui oleks sügis jälle venima jäänud, saadavad meie päevi hallikad pilved, kust alla sadada võib vihma ja lörtsi. Linnatänavad muutuvad poriseks, mänguväljakud jäävad tühjaks ja õuetegevused asenduvad tubastega. Igavuse peletamiseks tuleb kasutada veidi loovust, et tubane aeg oleks meeldivalt ja huvitavalt sisustatud. Siin on sulle 5 soovitust, mis aitavad kehva ilma korral toas olles leida tegevust ning viia mõtted eemale sombusest ilmast.

Kuidas külm mõjutab Sinu sõidukit (19.12.2019) Foto: Peeter Rokk Külm ilm võib sinu sõidukile mõjuda päris rängalt. Et ära hoida kulukaid parandustöid siis soovitame viia ennast kurssi sellega, mida miinuskraadidesse langenud ilm võib sinu masinaga teha. Külm ilm võib mõjuda palju kiiremini, kui esialgu oodata võiks, nii et tee kindlaks, et võimalused auto korralikuks käivitumiseks on nii soodsad kui vähegi võimalik. Ekstreemselt külm ilm võib auto aku tühjaks tõmmata ja see omakorda peatab auto korrektset käivitamist.

Nanotehnoloogia kaitseb saapaid suure sula eest (25.01.2019) Eestis toodetud nanokaitsevahendid hoiavad jalad kuivana ning pärsivad niiskuskahjustuste ja plekkide teket nahk- ja tekstiilesemetele. Sünoptikud ennustavad lähipäevadeks kogu Eestis tõsist sulailma. Kui tahta täpsem olla, tähendab see läga, liga, löga, soppa, pori, niiskeid jalgu ja rõvedaid soolajälgi saabastel. Nii kurb kui see ka poleks, lõppeb iga lumi ühel hetkel, kuid sulaveest ja räpasest plögast tekkivaid ebamugavusi saab lihtsasti ja mugavalt ära hoida.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam