•  

Kui tõmme on halb

Kas teate, et kütma peab täiesti lahtise siibriga? Poolkinnine siiber on ainult üks halva tõmbe põhjustest.

Loe edasi ›››

Kütteseadmete puhastamise tuleohutusnõuded

Mida ütleb seadus korstnapühkimise kohta? Ja mida soovitavad korstnapühkijad?

Loe edasi ›››

Tõmberegulaator – ökonoomsus, tuleohutus, keskkonnasõbralikkus

Autor:
 Peep Õisma, OÜ Puit ja Soojus
soepuit@hot.ee

Loen siit Tuleohutuse rubriigist välja, et paljud probleemid kütmisel tekivad nõrgast või siis ülemäära tugevast tõmbest. Ometi on neid võimalik üsna lihtsalt lahendada, kui paigaldada küttesüsteemi automaatne tõmberegulaator. See on ökonoomne, vähendab tulekahjuohtu ja on keskkonnasõbralik.

Loe edasi ›››

Korstnapühkija tulevik – nõgininast valgekraeks?

Igal aastal toimub märkimisväärne arv tulekahjusid, mis on tingitud korrast ära küttesüsteemidest. Näiteks 2003/2004 I poolaastal toimus neid Eestis Päästeameti andmetel kokku 412/263. Neist oli kütteseadmete kasutamisel 179/92.

Loe edasi ›››

Korstnapühkijate kontakte

Eesti Korstnapühkijate Koja liikmed, Eesti Tuletõrjeliidu liikmed või seal töötavad korstnapühkijad ning korstnapühkijad, kellel on Eesti Tuletõrjeliidu antud Korstnapühkija kutsetunnistus.

Loe edasi ›››

Kuidas puiduga kütta

Korstnapühkijad väidavad, et perenaiste seas on levinud eksiarvamus kütta poolkinnise siibriga. Et niimoodi kestvat põlemine kauem ja sama koguse kütusega annab ahi rohkem sooja. Tegelikult on vastupidi – kui siiber on pooleldi kinni, ei põle kütus täielikult ära. Tekib tahm, mis ladestub suitsulõõridesse ja muudab need tuleohtlikuks. Mittetäielik põlemine mõjub ka rahakotile laostavalt.

Loe edasi ›››

Pilk naabri ahju – kes millega kütab?

Eestlane on juba selline, et tunneb alati huvi, mõnikord isegi ülemäärast huvi naabrite tegemiste-toimetamiste vastu. Mõnikord võib selline uudishimu see aga kasulik olla.

Loe edasi ›››

Korstnapühkija tahmast

Igast põlevainest lendub osa suitsuna korstnast välja, teine osa aga ladestub tahma ja pigina lõõridesse. Kui ladestunud tahma ja pigi on liiga palju, võib see ise süttida.

Loe edasi ›››

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam