•  

EUMETSAT/EMHI seminar Tallinnas (20.05.2005 00:00)

17.- 19.05.2005.a.

Kolm päeva kestnud seminari põhiteemaks oli loodusõnnetuste jälgimine ja ennustamine satelliitmeteoroloogia vahenditega.
Seminari käigus esinesid Euroopa meteoroloogiliste satelliitide organisatsiooni(EUMETSAT) esindajad Dr. J.Prieto, Dr. H.-P.Roesli satelliitmeteoroloogia hetkeseisust ja võimalustest nii pildi kui numbriliste ilmaandmete esitamisel.
Dr. M.Kurzi, Saksa ilmateenistuse veterani, teemaks oli sateliitmeteoroloogia ja traditsioonilise sünoptilise meteoroloogia seosed ning sünoptiku roll lähitulevikus.
Dr. N.Woetmann Nielsen Taani Meteoroloogia Instituudist pidas loengu dünaamilise meteoroloogia põhitõdedest ja nende rakendusest.
Dr. V. Zwatz-Meise Austria ilmateenistusest rääkis  satelliitmeteoroloogia rakendusest nii ohtlike nähtuste ilmingute leidmisel kui nende prognoosimisel 0…+6 tunniks ette. Järgnevad harjutused andsid igaühele  võimaluse “käed külge panna‿.
Dr. E.Cordoneanu  Rumeenia ilmateenistusest kõneles Musta ja Vahemere tsüklonitest ning kohaliku ilmaradari võrgu (9 uut radarit!) abist konvektiivsete nähtuste prognoosil.
EMHI poolt tegid ettekande M.Merilain - ülevaade loodusõnnetustest ja nende prognoosist Eestis.
R. Sarapu - EUMETSAT’i poolt tasuta saadava informatsiooni kasutamine EMHI-s.
Seminaril osalesid Läti, Leedu, Poola, Tsehhi, Slovakkia, Sloveenia Venemaa ja Eesti ilmateenistuste esindajad, valdavalt sünoptikud.

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam