•  

3. nädala jäätuv vihm! (24.01.2011 00:00)

Möödunud esmaspäeval võis kogeda meie oludes küllaltki haruldast ilmastikunähtust, alla sadas jäätuv vihm. 3. nädala jäätuva vihma fotoks saad jäätunud elupuuokste pilt, mille tegi Eve Kõrts Kesk-Eestis.

Eve Kõrts
Raske talv
Jää- ja lumeraskus elupuuokstel. 17.01.2011, Kesk-Eesti

Veel mõned jäätuva vihma imeteod:

Leili Valdmets
Nagu liuväli
Täna varahommikul on vähemalt saartel õued ja kõrvalteed kaetud sentimeetrise jääkihiga. Suur maantee on soolamärg ja sõidetav. Hetkel sajab peenikest vihma. 17.01

Maret Saareleht
Läikivad hanged
17.01 Järvamaal

Alla Saul
Jääkoorik autol
17.01.2011 Mustamäe, öösel tuiskas ja sadas jäävihma

Aime Vahur
Õhtune jäävihm aknal
17.01.2011 0.58

Janek Pärn
Vihma sajab ja puud jäätuvad
17.01.2011. Simuna

Ivo Aksli
Jäide!
Pilt on tehtud Kärdlas 16.01.2011. Kallas mõnusalt vihma, mis kohe jäätus. Paks jäine soomus kattis nii tee, kui autod, kui ka lumekuhilad

Ootame ilmaolusid kajastavaid fotosid! Pilte saab lisada ilmapiltide galeriidesse, need on jagatud kuude kaupa - praegu siis jaanuari omasse. Kui lumi sulanud ja esimesed kevadlilled oma ninad välja pistavad, saab avatud eraldi lillepiltide galerii jne. Lisaks on sel kuul käimas optiliste nähtuste fotokonkurss. Huvitavate pilvede pildid on alati oodatud, kevadel läheb aga lahti järjekordne Pilvejaht, kuhu tänavu saab lisada pilte, mida nähtud-pildistatud alates oktoobrist 2010. Jätkuvad ka pööripäevaste ilmaolude pildistamise fotokonkursid - esimesena on tulekul kevadise pööripäeva fotokonkurss.

Igal esmaspäeval välime välja eelneva nädala pildi. Enamaltjaolt laekub aga niivõrd palju huvitavaid fotosid, et saab välja valitud ka mõni eraldi teema (ime, pilv, tormipilt jne.) Ilmastikku iseloomustab muuhulgas loomade-, lindude ja teiste elusolendite käitumine ja nii ongi juba mitu aastat teiste nädalat iseloomustavate fotode seas ka nädala elukas.

Kõikide saabunud piltide hulgast valime aga igas kuus välja kalendrikuu pildi, mille trükib välja ja vormistab seinalepanekuks ArtPrint.

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam