•  

Telk – vastavalt ilmale ja kohale (01.06.2022 10:26)

Autor: Sisuturundus

Vaadates erinevaid nimekirju ja soovitusi, võiks matkamiseks soetada suisa terve kaubikutäie varustust. Mis mainitud saab, on reeglina erinev, küll leiab aga alati sellise eseme nagu telk. Pole ka ime. Tegu on matkaseltsilisega, mis on kodu väljaspool kodu, pakub turvalist varjualust ning hoiab sind kuiva ja mugavana.

Universaalset telki ei ole olemas

Universaalne lahendus on reeglina hea vaid paberi peal. Reaalsuses saavutab parima tulemuse siis, kui arvestada valiku tegemisel ning Kaup24 e-poes ringi vaadates enda vajadustega. Näiteks pole tavalise matka jaoks mingit vajadust soetada kallis asjatundjatele vajalik telk, mis on mõeldud kasutamiseks kõrgmäestikes ja mujal ekstreemsetes oludes.

Tavaoludes matkasellidele piisab, kui valida suvetelgi, kolme aastaaja ning nelja aastaaja telgi vahel. Enamike jaoks sobib kolme aastaaja telk, sest kui talvisel ajal telkida ei plaani, miks siis külma- ja lumekindlusele raha kulutada? Olles kindel, et telgid vaid kõige palavamatel aegadel, piisab isegi suvetelgist.

Samamoodi on väga populaarne telkide kasutamine erinevatel suvefestivalidel. Ühelt poolt tahaks mugavat äraolemist, ent tegelikult ei ole mingit mõtet võtta kaasa kallis ja rohkete funktsioonidega lahendus. Ägedal festivalil ei ole kindel seegi, kas sinna magama jõuad või egas keegi pole vahepeal telki endale võtnud. Paarkümmend eurot maksvad odavad telgid on sellistes olukordades palju paremaks lahenduseks. Hansapost on heaks veebipoeks, kust leiab sobiva telgi igale eelarvele.

Telk peab pakkuma kaitset ilmastiku eest

Ilusa ilma ja kerge vihmasabinaga piisab sellest, kui telgi veekindlus on minimaalselt 1000 mm. Samas, sellise silma peale ei saa alati kindel olla, eriti kui matkata Eestis ning naaberriikides. Meie ja lähinaabrite kliimas peaks arvestama, et telgi veekindlus oleks vähemalt 2000 mm.

Vihma ja tuule kõrval ära unusta päikest. Telk kui varjuline mänguala rannas ja õues on suurepärane idee! Küll on ere päikesekiirgus telkide vaenlane, vähendades materjali tugevust ja veekindlust ning pleegitades värvi. See tähendab, et kallis matkamiseks mõeldud telk võikski jääda vaid matkamiseks. Päikesevarjuks vali pigem spetsiaalne päikesetelk või lihtsalt odavama hinnaga telk.

Vali telk vastavalt kujule!

Kuigi nime järgi sama, siis telgid tulevad mitmetes erinevates kujudes. Muidugi on põhjuseks jällegi see, et üks lahendus sobib teatud oludesse paremini, kui mujale. Näiteks nõuab ristkülikukujuline tunneltelk vaiade tugevalt ja turvaliselt maasse surumist. Selleks on aga vajalik piisavalt suur ühtlase tasapinnaga ala.

Kuppeltelk on ruudukujulise põhjaga, seisab püsti tänu kaarjatele vaiadele ning tänu sellele on populaarne valik erinevatesse oludesse. Lisaks saab kuppeltelki püstitada üksinda ja kiiresti. Parima mudeli leidmiseks mõtle lisadele nagu varikatus, sissepääsude arv, eeskoda olemasolu jne. Neile lisaks on olemas kombineeritud variante, kus esmalt on tunnelikujuline eeskoda ning siis kuplikujuline magamistuba. Super telk perekondadele ja suurematele seltskondadele.

Eelmised artiklid:

3 võimalust säästa elektrit ja hoolida keskkonnast (29.12.2021) Seoses kõrge elektrihinnaga oleme kõik hakanud mõtlema, kuidas säästa energia. Kuidas seda ka teha hoolides keskkonnast, mitte lihtsalt väiksemast elektriarvest? Jagame kolme mõtet, kuidas seda teha.

Naiste villased ja soojad mantlid (29.11.2021) Jahedamad ilmad tähendavad vajadust oma garderoob üle vaadata. Mis sobis suvel, on talvisel ajal liigagi õhuke. Ilmade pimenemisega samal ajal ongi vaja välja otsida naiste soojad mantlid. Talveks sobilikud naiste mantlid ei ole aga kõik identsed. Kuidas siis teada, millised naiste mantlid sobivad ja millised mitte?

Põnevad sügisõhtud Euroleague korvpalli saatel (19.11.2021) November on peagi lõppemas ning see tähendab, et päevad muutuvad aina lühemaks ja õhtud pikemaks ning jahedamaks. Külmakraadid ja tume pilt akna taga aga ei takista sul oma õhtud põnevamaks muuta. Kuumad Euroleague mängud panevad su sügisesi miinuskraade unustama!

11 põhjust, miks soetada koju robottolmuimeja (20.10.2021) Enamike inimeste jaoks on koristamine tüütu ja aeganõudev tegevus. Seda ei jõuta teha enne kodust väljumist ning pärast tööd ollakse küürimise ja puhastamise jaoks liialt väsinud. Tihti võetakse suurem koristus ette nädalavahetuseti ning sel juhul kulub selle peale vähemalt pool, kui mitte terve päev.

Kas valida robotniiduk vihmaanduriga või ilma selleta? (20.10.2021) Robotniidukid on võrdlemisi uus nähtus. Nende populaarsus kasvab kiiresti, sellega koos ka küsimus, kuidas endale sobivat masinat valida. Enamasti jõuavad taolised arutlused välja ühe ja sama teema juurde – kas eelistada vihmaanduriga robotniidukit või valida andurita robotmuruniiduk.

Ilmastiknähtustele panustamine (07.09.2021) Foto: Koidula Kliimann

Sademete tõenäosus – Kuidas mõjutab ilm peaaegu kõiki tulemusi (26.07.2021) Ilmselt ei ole see meile kellelegi üllatuseks, et sademed mõjutavad meie igapäevases elus äärmiselt palju tegureid. Kõige lihtsama näitena, kuidas sademed mõjutavad otseselt tulemust, on sport.

Ilmaennustustustest (15.03.2021) Aga kuidas jõudis ennustamine lindude lendamise ja puulehtede värvi vahetumise pealt üsna täpsete ilmaprognoosideni?

Kehv ilm rikub meeleolu? 5 soovitust, kuidas tuju tõsta! Sisuturundus (03.12.2020) Käes on aastaaeg, kus me loodaksime näha juba maapinda ja puid katmas ilusat kohevat lund, kuid pigem saame näha vihmaseid ja kõledaid ilmu. Justkui oleks sügis jälle venima jäänud, saadavad meie päevi hallikad pilved, kust alla sadada võib vihma ja lörtsi. Linnatänavad muutuvad poriseks, mänguväljakud jäävad tühjaks ja õuetegevused asenduvad tubastega. Igavuse peletamiseks tuleb kasutada veidi loovust, et tubane aeg oleks meeldivalt ja huvitavalt sisustatud. Siin on sulle 5 soovitust, mis aitavad kehva ilma korral toas olles leida tegevust ning viia mõtted eemale sombusest ilmast.

Kuidas külm mõjutab Sinu sõidukit (19.12.2019) Foto: Peeter Rokk Külm ilm võib sinu sõidukile mõjuda päris rängalt. Et ära hoida kulukaid parandustöid siis soovitame viia ennast kurssi sellega, mida miinuskraadidesse langenud ilm võib sinu masinaga teha. Külm ilm võib mõjuda palju kiiremini, kui esialgu oodata võiks, nii et tee kindlaks, et võimalused auto korralikuks käivitumiseks on nii soodsad kui vähegi võimalik. Ekstreemselt külm ilm võib auto aku tühjaks tõmmata ja see omakorda peatab auto korrektset käivitamist.

Nanotehnoloogia kaitseb saapaid suure sula eest (25.01.2019) Eestis toodetud nanokaitsevahendid hoiavad jalad kuivana ning pärsivad niiskuskahjustuste ja plekkide teket nahk- ja tekstiilesemetele. Sünoptikud ennustavad lähipäevadeks kogu Eestis tõsist sulailma. Kui tahta täpsem olla, tähendab see läga, liga, löga, soppa, pori, niiskeid jalgu ja rõvedaid soolajälgi saabastel. Nii kurb kui see ka poleks, lõppeb iga lumi ühel hetkel, kuid sulaveest ja räpasest plögast tekkivaid ebamugavusi saab lihtsasti ja mugavalt ära hoida.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam