•  

Falcki rannavalve alustab tööd Ida-Virumaal (15.06.2005 00:00)

Falcki rannavalvurid alustasid 15. juunil tööd Narva-Jõesuu supelrannas. Ida-Virumaa randadest lisanduvad kahe nädala jooksul Falcki hoole alla veel Toila ja Kauksi.

Omavalitsustega sõlmitud lepingute kohaselt alustavad punavalges vormis Falcki rannavalvurid Kauksis 20. juunil ja Toilas 1. juulil. Neis kolmes Ida-Virumaa supelrannas töötavad Falcki rannavalvurid iga päev kella 10-18.
Kaheksandat hooaega tegutsev Falck rannavalve kindlustab tänavu suvemõnude nautijate turvalisust üle Eesti 21 rannas ja annab hooaja jooksul tööd sadakonnale inimesele.
Narva-Jõesuus mõõdeti rannahooaja avapäeval veetemperatuuriks vaid 9 kraadi, õhusooja oli 16 kraadi ja sadas vihma.
Külmavõitu mai ja juuni on lubanud rannavalvuritel viimase nädala jooksul veetemperatuuri supluskõlbulikkust näitava rohelise lipu heisata vaid Lõuna-Eesti väiksemate järvede kallastel, kus veetemperatuur ulatub 18-20 plusskraadini.
Eile, 14. juunil lehvis roheline lipp esimest korda ka suvepealinna Pärnu rannas, kus kell 17 mõõdetud 19-kraadine veesoojus oli randa meelitanud üle 1000 inimese. Tallinna randade veetemperatuur küündis eile õhtul siiski vaid 14-15 soojakraadini.
Seepärast juhib Falck rannavalve tähelepanu, et vesi ei ole kõikjal veel supluseks piisavalt soe ja kutsub elanikke üles ettevaatlikkusele. Tingimata tuleks enne vette minekut vaadata rannas lehviva lipu värvi ning tutvuda infotahvlile kirjutatud vee- ja õhutemperatuuridega.
Internetis on Falcki rannainfoga võimalik tutvuda aadressil https://ilm.ee/rannailm, kus andmeid uuendatakse mitu korda päevas.
Rannas lehviv roheline lipp märgib, et veetemperatuur üle on 18ºC, ilmastikutingimused head ja suplemine on kõigile ohutu.
Kollane lipp teatab, et suplemine on ohtlik lastele, eakatele, haigetele ja kehvadele ujujatele, kuna veetemperatuur üle 16 - 18ºC ja ilmastikutingimused on muutlikud.
Punane lipp heisatakse randa, kui suplemine on ohtlik kõigile. Veetemperatuur on sel juhul alla 16ºC, puhub tugev tuul ja lained on kõrged. Samuti heisatakse punane lipp keskkonnareostuse puhul.

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam