•  

Kinobuss pöörab tähelepanu ka keskkonna- ja teadusteemadele (16.08.2006 15:13)

Kinobussi tänavusel suvetuuril on lisaks tavapärasele filminäitamisele ja -töötoale rõhku pandud ka keskkonna- ja teadusteemadele. Nii sõidavad Kinobussiga esmakordselt kaasa Eestimaa Looduse Fondi ja Teadusbussi inimesed, näidatakse keskkonnateemalisi filme ning teha saab teaduskino, tummfilmidele taustamuusikat teevad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia muusikud.

Teadusbussi nutikad eksperimendid ja demonstratsioonid on juba esimestes tänavustes peatuspaikades laste ja noorte seas kõvasti populaarsust kogunud. Sellel nädalal saab Kinobussi peatuspaikades näha ja kuulda ka keskkonnakaitsjaid.

Kolmapäeval, 16. augustil kohtub Võrus Tamula järve ääres Kinobussi publikuga Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Jüri-Ott Salm.

ELF on poliitiliselt ja majanduslikult sõltumatu keskkonnakaitseorganisatsioon, mille toel on loodud rahvusparke, looduskaitsealasid ja kaardistatud Eesti loodusväärtusi. Fondi eesmärk on loodusliku mitmekesisuse säilitamine Eestis ja maailmas koostöös nii üksikisikute kui organisatsioonidega, propageerides muu hulgas keskkonnateadlikkust ja loodusvarade säästlikku kasutamist.
 
Lisaks keskkonnateemalistele ja naftareostuse alastele loengutele saab kõigis Kinobussi peatuspaikades tänavu vaadata keskkonnateemalisi filme. Näiteks linastuvad loodusfilmid „Veelinnurahvas?, „See tüütu herilane?, „Tavaline rästik?, „Toonela lind. Must toonekurg?, „Päev keemiata?, samuti Eesti Lugude sarjas linastuvad uhiuued linateosed „Rannaniitude laulud? ja palju muud huvitavat.

Õhtuti enne peafilmi algust väliekraanil linastuvatele Eesti esimestele tummfilmidele “Kutsu Juku seiklused?, “Karujaht Pärnumaal? ja “Utotškini lend? mängivad taustaks muusikat TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia noored muusikud Kalle Kindel, Nikita Grushev ja Andres Alaru.

Teadusbuss „Suur vanker“ on Kinobussiga juba nädal aega kaasa sõitnud ning kogunud publiku hulgas oma lume ja udu valmistamise, õhupallide kõvaks ja raha olematuks muutmise trikkidega publiku hulgas suurt populaarsust.

Kinobussi suvetuuri toetajad ja koostööpartnerid on Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Eesti Filmi Sihtasutus, Tallinnfilm, Filmiarhiiv, ETV, ML, Sony, Uniprint, Raadio 2, Ilm.ee, Postimees, Maaleht, A.LeCoq, Teadusbuss, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja Eesti filmitegijad ning toitlustab Imavere trahter.

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam