•  

Matsalu loodusfilmide festival algab (18.09.2006 18:18)

Neljapäeval, 21. septembril 2006 algab Lihulas 4. rahvusvaheline Matsalu loodusfilmide festival. Festivali avaüritus on kell 18 Lihula kultuurimajas.
Seekordsed filmide võistluskategooriad on “Mets ja loomad? ning “Inimene ja loodus?. Festivalile on saadetud 77 filmi 20 maalt, mis jällegi on meie festivali rekordnumbrid. Esmakordselt on meie festivalil Bosnia ja Hertsegoviina, Prantsusmaa, USA ja India  filmid.
Võistlema pääseb neist 41 filmi, 15 ühes ja 26 teises kategoorias.

Tänavune võistluskategooria “Mets ja loomad? hõlmab metsaelu kogu tema mitmekesisuses: on filme suurtest kiskjatest (karu, hunt, rebane, ahm)ja rohusööjatest (hirv, metskits); pisiimetajatest (nahkhiired, ümisejad) aga ka  suurtest puudest; tillukestest putukatest ja seentest.

Kategoorias “Inimene ja loodus? võistlevaid filme on samuti lai valik. Siinkohal mõned märksõnad: nõukogude stiilis looduse ümberkujundamise katse Ameerikas; elu võimalikkusest suurte  sadamate vetes; Euroopa looduse väljavaadetest uue aastatuhande hakul; Tšernobõlist 20 aastat hiljem; globaalse soojenemise märkidest ja tagajärgedest. Mitmed filmid on pühendatud väljapaistavetele looduseuurijatele ja kaitsjatele, kelle tegevus haarab küll Euroopat  ja Aasiat; küll  Aafrikat ja Austraaliat.
Kui aga vaadata, kus seekordsed filmid üles on võetud, siis lühidalt öeldes – kogu maailmas. Näeme lisaks loetletuile ka Antarktist, Alaskat, Ameerika ja Aafrika troopikat, Gröönimaad, Jaapanit, Indiat, Siberit jne.jne.

 Eesti loodusfilmi esindavad tänavu Andres Sööt (“Leigo järved?), Riho Västrik (?Middendorffi jälgedes?), Rein Hanson (“Sõber kaber?) ja filmiüliõpilane Joosep Matjus (“Suvine dokumentaal?).

Juba traditsiooniliselt on festivalil oma osa ka loodusfotograafial. Üles pannakse 8 loodusfotonäitust kodu- ja välismaistelt autoritelt.

Festivaliürituste ja filmilinastuste kavad vt: www.matsalufilm.ee

Tere tulemast 4. rahvusvahelisele Matsalu loodusfilmide festivalile!

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam