•  

Tallinna ettevõtluspäev toimub 5. oktoobril 2006 (02.10.2006 10:19)

5. oktoobril toimub Tallinnas kolmandat aastat ettevõtluspäev, mille raames toimuvad erinevad üritused üle linna.

Tallinna ettevõtluspäeva peaeesmärgiks on tunnustada ning väärtustada ettevõtjaid ja ettevõtlikku elustiili ning julgustada linlasi tegelema ettevõtlusega.

Üleeuroopalisest ettevõtluspäevast alguse saanud Tallinna ettevõtluspäev on aasta-aastalt kasvanud, nii koostööpartnerite kui ka osalejate arvu poolest. Kui  Tallinnas toimub 5. oktoobril ettevõtluspäev, siis Tartus, Pärnus ja Narvas toimub samal ajal ettevõtlusnädal.  Tallinna ettevõtluspäevale on oodatud nii tegutsevad kui ka potentsiaalsed ettevõtjad, tudengid ja õpilased. Sel aastal on senisest enam tähelepanu ja sõnumeid suunatud koolinoortele.

Selleaastase ettevõtluse põhiteema on loovus ettevõtluses, millele on pühendatud erinevad näitused, kohtumised ja seminarid. Ettevõtluspäeva keskus asub sel aastal Olümpia hotelli konverentsikeskuses. Päeva avab hommikufoorum, kus esinevad Ristomatti Ratia ja Peeter Rebane.

Ettevõtluspäeva jooksul toimuvad Junior Achievement Arengufondi eestvedamisel üritused alg- ja põhikooli õpilastele. Toimub võistlus “Tulevikuettevõte minu linnaosas?, kus osalevad 3-4 klassi õpilased, kes õpivad koolis programmi “Seitse sammu ühiskonna tundma õppimiseni? järgi. 5.-9.klasside õpilaste tulevikutoodete võistluse parimaid töid saab näha näitusel, kus toimub ka toodete esitlus. 

Päeva jooksul toimuvad Tallinna ettevõtlusinkubaatorite ja ettevõtete külastused, linnaekskursioonid jne. Eriline koht on ettevõtluspäeval erinavetel seminaridel. Ettevõtlusseminari “Õpilasest ettevõtjaks? eesmärk on anda osavõtjale ülevaade kõigist olulistest protsessidest, mis puudutavad firmat - turu-uuring, asutamine, müük, raamatupidamine jne. Edulugude seminar on sel aastal loovuse teemal, mida korraldab Eesti Kunstiakadeemia.

Ettvõtlusauhinnad antakse üle pidulikul auhinnatseremoonial 5. septembri õhtul viies kategoorias: edukaim stardiabi projekt, edukaim inkubaatoriettevõte, suurim uute töökohtade looja, parim arendusprojekt, parim spin-off firma ning eriauhind TTÜ rakendusliku väljundiga teadustööle.  Täpne programm ja lisainfo aadressil http://www.ettevotluspaev.tallinn.ee

Ettevõtluspäeva korraldamine on rahvusvaheline suurlinnade traditsioon. Seda hakati tähistama suuremates Euroopa linnades kolm aastat tagasi, kui need toimusid esmakordselt ühenduse Eurocities projektina Barcelonas, Stockholmis, Brüsselis, Helsingis, Berliinis, Liverpoolis.

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam