•  

8. nädala ime! (28.02.2011 00:00)

8. nädala "tegija" oli miraaž, mida nägid ja pildistasid Ivo Aksli, Krista Mullamaa, Lea Marmor ja Peeter Teedla. Optiliste nähtuste fotokonkursi galeriisse saabus lisaks hulgaliselt eriti efektseid fotosid päikesesammastest ja halodest>>>

Loe, mis on miraaž.

Lea Marmor
Üle mere silmapete
Lumi majaka juures tundub õhus hõljuvat... 27.veebruaril Kakumäel

Peeter Teedla
Miraaž
Sellest nähtusest oli siin 23.02.2011 juttu. See pilt on tehtud 24.02.2011.

Ivo Aksli
Miraaž
Hiiumaa - Rohuküla jääteel 20.02.2011. Umbes 5 km kaugusel rannast tekkis nagu 2 silmapiiri, mille vahelt paistis läbi Päike, põõsad ja puud venisid pikaks vastu ülemist silmapiiri. Külma merel -19 kraadi, rannas -13 kraadi.

Ivo Aksli
Miraaž
Hiiumaa - Rohuküla jääteel 20.02.2011. Tekkis mulje, et eespool liikuvad autod sõidavad orgu. Võimalik oli näha üle autode katuste eespool olevaid jäätee tähiseid, autosid ja oru teises servas asuvat rannikut.

Krista Mullamaa
Päikestõus kargel hommikul, lihtsalt hingematval ilus oli. tehtud Sõmerul 22.02 kell 7.43
Jüri Kamenik: Päikese kuju on moondunud, tegemist on miraaži ühe vormiga! Põhjuseks erineva tihedusega õhukihid, millelt valgus peegeldunud ja jõudnud vaatlejani veidi erinevaid teid pidi.

Ootame ilmaolusid kajastavaid fotosid! Pilte saab lisada ilmapiltide galeriidesse, need on jagatud kuude kaupa - praegu siis jaanuari omasse. Kui lumi sulanud ja esimesed kevadlilled oma ninad välja pistavad, saab avatud eraldi lillepiltide galerii jne. Lisaks on sel kuul käimas optiliste nähtuste fotokonkurss. Huvitavate pilvede pildid on alati oodatud, kevadel läheb aga lahti järjekordne Pilvejaht, kuhu tänavu saab lisada pilte, mida nähtud-pildistatud alates oktoobrist 2010. Jätkuvad ka pööripäevaste ilmaolude pildistamise fotokonkursid - esimesena on tulekul kevadise pööripäeva fotokonkurss.

Igal esmaspäeval välime välja eelneva nädala pildi. Enamaltjaolt laekub aga niivõrd palju huvitavaid fotosid, et saab välja valitud ka mõni eraldi teema (ime, pilv, tormipilt jne.) Ilmastikku iseloomustab muuhulgas loomade-, lindude ja teiste elusolendite käitumine ja nii ongi juba mitu aastat teiste nädalat iseloomustavate fotode seas ka nädala elukas.

Kõikide saabunud piltide hulgast valime aga igas kuus välja kalendrikuu pildi, mille trükib välja ja vormistab seinalepanekuks ArtPrint.

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam