•  

Kaaren kraaksub kurja ilma (14.03.2008 00:00)

Kaaren, must ja ilus lind, hoiab end inimasulast eemale, kuid neljapäeva hommikul oli üks küll eksinud keset suurt sadu Shnelli tiigi äärde. Korbi kraaksatused, mis rahvasuu järgi sadu ette kuulutavad, viivad järgmise rahvatõdemuse juurde: kui märts vihmane, sajab kogu suve vihma. Ja kui siis hommikul kuuled, et mõnel rikkuril puuduvad ideed, kuhu oma varandust matta, siis soovitaks küll omal viisil kliimakatastroofiga võitlemist, vaata >>>. 

Ega siis kogu rahvas saa end kliimapõgenikeks kuulutada ja Eestist ära sõita paradiisi otsima. Kui jälgida kasvõi pealinnalähedasi aianduskeskuseid nädalavahetusel, on vaid natuke edasi minna, ühendades soojad basseiniveed igihalja ja õitva taimestikuga ühe katuse alla. Klaasi taga on ilm aga endiselt vissis ja vesine, pole enam mingeid aastaaegu. Järgi jääb valge ja öökülmadeta periood, mis heal juhul sisaldab ka suve ning vastandpooleks pimedus ning lõputa sajud.

Märts on meil tavaliselt aasta sademetevaesem kuu, aga seekord saavad normid varsti täis ja jääb ülegi. Omajagu tilgutab paar päeva Eesti kohal istuv vana ja väsinud Euroopast saabunud tormi kese nimega Kirsten. Siis lükkab ta eemale põhjalaiustel tugevnev kõrgrõhuala ja ööl vastu esmaspäeva võib sisemaal isegi 7 kraadi külma tulla.
Juba esmaspäeval möödub meist lõuna poolt veel üks Lääne-Euroopast saabunud tsüklon ning selle möödumisel pöördub tuul pikemalt põhjakaartesse ning võib isegi tugevneda ja koos lumesajuga ka lühiajalist tuisku pakkuda.

Eilseil andmeil näis külma põhjakaarte tuulega ning sajust ilma jaguvat ka üle kevadise pööripäeva. Võib-olla saab kevadpühade ajal hoopis lumememmesid voolida? 

Merike Merilain, EMHI
 

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam