•  

Etendus on lõppenud (28.03.2008 00:00)


26.03.2008
Foto: Lea Marmor
Tormipiltide galeriist

Täna on lumemöllu toonud lõunatsüklon lõplikult lahkunud ja ilmaetenduse vaheajaks saabunud kõrgrõhuhari pakub viimaseid talverõõme kõigile. Tuleb aga kiirustada, sest vaid täna veel ei ole lumi täiesti vesine.

Laupäeval ja edasi läheb järjest soojemaks ning isegi öise miinuse esinemine muutub küsitavaks. Kesk-Euroopasse kogunenud soojema õhu paneb Läänemeremaades põhja suunas liikuma Atlandilt saabuv tsüklonite tandem, mis seekord peaks suunduma piki Norra merd põhja poole ning sel kombel laskma Venemaal püsiva kõrgrõhuala servas ka meil kevad vastu võtta.

Pühapäeval on lääne poolt tulekul veel üks madalrõhulohk, aga näib, mis sellest kevadel järgi jääb. Kas annab pilvi ja vähest sadu või ei saa üldse aru, et ilm muutub. Üks võimalus halli taeva loomiseks peitub ka kiiresti sulavas lumes ning lumepinna kohal udu tekkimises. Kuid märtsis on päikese võim tugev ja küllap ka udu hajub, kui üldse tekib.

Kõige soojema ilma võimalusi pakub esmaspäev-teispäev, võimalik, et tul eb kuni 12 kraadi päevasooja. Edasi hakkavad sooja jõulist pealetungi kinni pidama mitmed väiksemad madalrõhualad, mis meil taeva tumedamaks teevad ja vihmavõimalust pakuvad.

 Nädala teisel poolel võib aga Põhjamerel tekkiv ja Läänemerele tulev tsüklon ilma päris sajuseks teha. Sellelt saidilt saab jälgida lume taandumist http://www.rap.ucar.edu/weather/surface/snowNESDISnh.gif

Ning kohe on kulutuli aktuaalne http://maps.geog.umd.edu/activefire_html/checkboxes/eur_checkbox.htm

Merike Merilain, EMHI

25317

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam