•  

10. nädala ime! (14.03.2011 00:00)

10. nädala imeks saavad kahtlemata virmalised, mida nähti taevas sähvivat 11. märtsi õhtul ja 12. märtsi öösel. Ilm. ee märtsikuu ja halopiltide galeriidesse saadeti fotosid, mis olid tehtud Kakumäel, Väänas, Raplamaal, Simunas ja isegi Tartumaal. Kõige "rohkem" virmalisi nägi Jüri Kamenik Andres Ello poolt Kakumäel tehtud pildil.

Andres Ello
Virmalised Kakumäel ööl vastu 12.märtsi
Kella 1 paiku muutusid seni lihtsalt triibuna nähtavad virmalised aktiivseks ning näha oli ka vaikset sähvimist. Taamal Helsingi kuma.

Evelin Nummert
Virmalised
11.03.11 Raplamaal Raikkülas

Argo Argel
Eilsed (11.03) virmalised, pildistatud Väänas

Urmet Pilt
Virmalised Tartumaal 11.03.2011
Virmalised Tartumaalt. Tartust Jõgeva poole Sojamaa lähedal. Taamal ka ca 10km kaugusel oleva Tabivere asula valgusreostus. kl 22:25

Janek Pärn
Virmalistemäng
12.03.2011.Simunas

Ootame ilmaolusid kajastavaid fotosid! Pilte saab lisada ilmapiltide galeriidesse, need on jagatud kuude kaupa - praegu siis jaanuari omasse. Lumi on alles hakanud sulama, kuid esimesed kevadlilled oma ninad juba välja psitnud - avasime eraldi lillepiltide galerii! Lisaks on praegu käimas optiliste nähtuste fotokonkurss. Huvitavate pilvede pildid on alati oodatud, kevadel läheb aga lahti järjekordne Pilvejaht, kuhu tänavu saab lisada pilte, mida nähtud- pildistatud alates oktoobrist 2010. Jätkuvad ka pööripäevaste ilmaolude pildistamise fotokonkursid - esimesena on tulekul kevadise pööripäeva fotokonkurss.

Igal esmaspäeval välime välja eelneva nädala pildi. Enamaltjaolt laekub aga niivõrd palju huvitavaid fotosid, et saab välja valitud ka mõni eraldi teema (ime, pilv, tormipilt jne.) Ilmastikku iseloomustab muuhulgas loomade-, lindude ja teiste elusolendite käitumine ja nii ongi juba mitu aastat teiste nädalat iseloomustavate fotode seas ka nädala elukas.

Kõikide saabunud piltide hulgast valime aga igas kuus välja kalendrikuu pildi, mille trükib välja ja vormistab seinalepanekuks ArtPrint.

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam